Yeni Opel Corsa Ekim’de Türkiye’ye Geliyor

Opel’in Türkiye ile daha birçok ülkede en çok satılan B segmentindeki modeli Corsa, yenilenen yüzüyle Ekim ayı içinde içten yanmalı motor seçenekleri ve elektrikli versiyonuyla ülkemiz yollarıyla buluşmaya hazırlanıyor. 

Opel’in 1982’den günümüze kadar aralıksız ürettiği B hatchback modeli Corsa, yeni tasarımı ve donanım özellikleriyle Ekim ayı itibarıyla Türkiye pazarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Yeni Opel Corsa’nın yenilenen ön cephesinde  karakteristik Opel Vizör’ünü ve markanın yeniden tasarlanan “Şimşek” logosunu tek bir ögede birleştirilmiş. Siyah Vizör, Corsa’nın ön cephesini kaplayarak araç ızgarasını ve LED farları kapsıyor. Yeni “Şimşek” logosu arka tasarımdaki bagaj kapağının ortasında yer alıyor.

Yenilenen Opel Corsa’nın iç mekanında yeni koltuklar, direksiyon simidi, E-toggle ve bilgi-eğlence sistemi kullanılmış durumda. Qualcomm Technologies’in entegre Snapdragon Kokpit Platformu yolcuların gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilmiş bir platform olarak daha entegre bir kokpit deneyimi ile grafik multimedya sistemlerine ve yapay zeka (AI) özelliklerine sahip oluyor. Güncel Astra neslinde de olduğu gibi “Maksimum Detoks” ilkesi yeni Corsa’da da kendini gösteriyor. Navigasyon ve multimedya sisteminin 10 inç’lik renkli dokunmatik ekranı ve sürücü bilgi ekranındaki görüntüler daha da net bir hale getirildiği açıklandı. Ayrıca ilk kez Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu akıllı telefonlar kablosuz olarak aracın bilgi-eğlence sistemine bağlanabiliyor.

Yeni Opel Corsa’nın tamamen elektrikli versiyonu Corsa Elektrik de ekim ayı içinde satışa sunulacak. 100 kW/136 HP ile WLTP’ye göre 354 km’ye kadar menzile ulaşabilen yeni Opel Corsa Elektrik 260 Nm tork değerine de sahip. Corsa Elektrik, hızlı şarj cihazı ile yüzde 20’den yüzde 80’e sadece 25 dakikada şarj oluyor.

Elektrikli modele ek olarak yeni Opel Corsa’nın içten yanmalı motorlara sahip versiyonlarının da eş zamanlı olarak ülkemiz yollarıyla buluşması planlanıyor.