Yeni MG4 Türkiye’de Satışa Sunulduğu İlk Ayda Podyuma Çıktı

Markanın Türkiye distribütörü Doğan Trend Otomotiv tarafından Türkiye’de satışa sunulan MG4, henüz ilk ayında gerçekleştirdiği satış performansıyla Türkiye’de en çok satılan 3’üncü elektrikli otomobil oldu

MG, 2023 yılının ilk çeyreğinde ev sahibi olduğu İngiltere’de en çok satılan elektrikli otomobil markaları arasında 2’nci sıraya yükselirken yılın ilk dört ayında Batı Avrupa elektrikli otomobil pazarında elde ettiği yüksek pazar payı ile en çok satan 5’inci marka oldu.

Elektrikli MG modelleri, yalnızca 4 ay içinde Batı Avrupa ülkelerinde 26 bin 400 adetlik satışa ulaşırken, marka elektrikli otomobil pazarında yüzde 4,9 pay elde etti. Markanın bu rakamlara ulaşmasında kısa bir süre önce pazara sunulan MG4 modeli önemli bir rol oynadı. Kısa süre içinde elektrikli otomobil pazarının en önemli oyuncularından biri haline gelen MG4, ev sahibi olduğu İngiltere’de en çok satılan 2’nci elektrikli model olarak dikkat çekti. Türkiye’de Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen markanın yüzde 100 elektrikli yeni modeli MG4 Electric, Türkiye pazarındaki ilk ayında ülkemizde en çok satılan 3’üncü elektrikli otomobil oldu.