Yeni Mercedes-Benz T-Serisi Tanıtıldı

Mercedes-Benz’in hafif ticari araçlar sınıfındaki yeni modeli olan T-Serisi tanıtıldı.

Yeni Mercedes-Benz T-Serisi, arka koltukta üç adede kadar çocuk koltuğu dahil olmak üzere iç mekan ve çeşitli aktivitelere yönelik ekipman için  depolama alanı sunmasıyla çok amaçlı araçlar arasında yerini almaya hazırlanıyor. Sürgülü yan kapılar sayesinde kolay kabin erişimi ve yükleme olanakları sunuluyor. T-Serisi, tasarım, güvenlik donanımları ve bağlanabilirlik çözümleri ile de camlı hafif ticari araç dünyasında şans arayacak. Standart MBUX bilgi-eğlence sistemi ve elektrikli park freni, opsiyonel 17 inç hafif alaşım jantlar, KEYLESS-GO veya ortam aydınlatması ve ARTICO suni deri/MICROCUT koltuk döşemesi de yeni T-Serisi’nde yer alacak.

Yeni T-Serisi’nin başlangıç seviyesini 102 HP (75 kW) benzinli motor ve manuel şanzıman ile T 160 oluşturuyor. Bu modelin WLTP’ye göre karma yakıt tüketimi: 6,7 ile 7,2 lt/100 km arasında değişirken, karma CO2 emisyon değerleri 153 ile 162 gr/km olarak açıklanıyor. Beş koltuklu T-Serisi, 4498 milimetre uzunluğa, 1859 milimetre genişliğe ve tavan barları olmadan 1811 milimetre yüksekliğe sahip.

Mercedes‑Benz Hafif Ticari Araçlar Başkanı Mathias Geisen; “Yeni T-Serisi ile hafif ticari ürün gamımızı genişletiyor ve bu segmentte başka hiçbir araçta olmayan genişlik, işlevsellik, tasarım ve konfor sunuyoruz. Bu yeni modelle, premium segmentteki büyüme stratejimizi istikrarlı bir şekilde sürdürüyoruz.” sözleriyle aracı özetledi.