Yeni Maserati Grecale Tanıtıldı

Maserati’nin yeni ve merakla beklenen SUV’si Grecale’nin Dünya Prömiyeri online bir toplantı ile gerçekleştirildi.

Maserati, adını pek çok modeli gibi bir rüzgârdan alan yeni SUV’u Grecale’yi tanıttı. Yolculukları benzersiz bir deneyime dönüştürmek hedefiyle tasarlanan Grecale, arazi özelliklerini konfor ve güvenlikten taviz vermeden sürüş keyfi ile birleştirmeyi amaçlamış görünüyor. Grecale, V6 benzinli motor; hibrit ve Maserati tarihinin ilk yüzde 100 elektriklisi olarak bir yıl sonra yollara çıkacak “Grecale Folgore” olmak üzere üç farklı güç-aktarma sistemiyle alıcılarını bekleyecek.

Maserati’nin yeni SUV’u iç hacim, sürüş deneyimi, yol tutuşu, hızlanma (Trofeo 0-100 km’ye 3.8 saniyede ulaşıyor), azami hız (Trofeo: 285 km/saat), ses kalitesi ve ahşap, karbon-fiber ve deri gibi malzeme kullanımı ile iddiasını ortaya koymuş durumda. Aracın “Modena” versiyonu 4,846 mm dış uzunluk; 2,901 mm aks mesafesi, 1,670 mm yükseklik, 2,163 mm genişlik (yan aynalarla birlikte), ve 1,948 arka iz genişliği ile pazarda yerini alıyor.

Grecale’nin tasarımı, Maserati’nin MC20 ile başlattığı ve yeni modelleri benzerlerinden ayrıştıran tasarım yaklaşımını yansıtıyor. Otomobilin önünde konumlanan alçak ızgara ile karbon fiber kullanımlarıyla vurgulanan kıvrımlı gövde profili dikkat çekiyor. Aracın arka kısmında Giugiaro 3200 GT’den ilham alan bumerang stili lambalar göze çarpıyor. Tasarımdaki coupe etkisi sportif görünümü desteklemiş.

Maserati Grecale ürün gamını 2023 yılında 400V teknolojisiyle yüzde 100 elektrikli “Grecale Folgore” tamamlayacak.