Yeni lider Loeb

38. Dakar Rallisi’nin sekizinci özel etabında Sebastien Loeb yarış lideri takım arkadaşı Stephane Peterhansel’i 3 dakika farkla geçerek genel klasmanda liderliğe yerleşti. Bolivya ve Arjantin arasında uzanan ve  kötü hava şartları nedeniyle 73km kısaltılan Uyini – Salta özel etabında Stephane Peterhansel parkurda bir an duraksama yaşayınca bu durum Loeb’ün işine yaradı ve en iyi zamanı yaparak liderlik koltuğuna yerleşmesine sebep oldu. Bu etapta Cyril Despres önündeki Nani Roma’yı geçerek üçüncülükteki yerini yeniden kazanırken, genel klasmanda ilk üç sırada Peugeot Total ekibi pilotları yer aldı. Otomobil sınıfında dördüncü sırada Toyota ekibinden Nani Roma yarışı sürdürürken İspanyol pilotu MINI ile Mikko Hirvonen takip ediyor.

Motosiklet sınıfında ise Monster Energy Honda takımından Joan Barreda en iyi zamanı elde ederken, Red Bull KTM sürücüsü Sam Sunderland liderlikteki yerini 20 dakika farkla sürdürüyor. Britanyalı sürücüyü Pablo Quintanilla ikinci sırada takip ederken, Yamaha takımından Adrian Van Beveren de üçüncü sırada yer alıyor. Kamyon sınıfında ise KAMAZ ile yarışan Rus Dmitri Sotnikov ise lider durumda ralliyi sürdürüyor.

p-20170109-01407_news-1

 

Dakar Rallisi’nde bugün 1000 km. uzunlğundaki Super Belen özel etabı geçilecek. Ama etabın sonundaki servis alanına ulaşım yolunda kötü hava şartlarından dolayı heyelan olmasından dolayı ekiplerin alternatif bir yolu kullanacağı açıklandı.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir