Yeni GT-R için çalışmalar başladı

Geçirdiği makyaj operasyonunun ardından showroomların yolunu tutan GT-R için Nissan, bu sefer tamamen farklı yeni model üzerinde sıfırdan bir çalışmaya başlıyor.

Edinilen bilgilere göre; tasarımcılar, temelde aracın sürüş dinamiklerini ve karakteristiğini geliştirme üzerine çalışırken, aynı zamanda farklı tasarımlar üzerinde değerlendirmeler yapıyor. GT-R’ın yaratıcısı Shiro Nakamura’ya göre ise asıl hedef Twin-Turbo motordan alınan verimliliği zirveye taşımak.Aynı zamanda yeni GT-R için elektrik desteği ile donanmış bir aktarma sistemi üzerinde çalışıldığı da alınan bilgiler arasında.

“GT-R’ı yeniden tasarlamak gerçekten çok zor fakat biz işe koyulduk” diyen Nakamura, diğer yandan otomobilin ne zaman ortaya çıkacağına dair soruların cevaplarını ucu açık bıraktı.

Mevcut modelin 9 yıl boyunca büyük bir değişikliğe uğramadan hayatta kalmasını, GT-R’ın eşsiz tasarımına bağlayan Nakamura;

“Benim gözümde GT-R hala yaşlanmış gözükmüyor çünkü onu üretirken hiçbir şeyden esinlenmedik.Sanıyorum araçta yapacağımız değişiklikler de daha iyi performans, daha iyi aerodinamik gibi konularda olacak.” dedi.

Şimdilik Nissan tarafından kimse “yeni GT-R çevre dostu olacak” demese de, Shiro Nakamura için yeni GT-R’ın daha fazla performansı daha fazla yakıt verimliliği ile sunması önemli konulardan birisi.

Son olarak Nakamura; “Otomobillerde elektrikleşme kaçınılmaz.Eğer yeni jenerasyon GT-R’da da elektrikleşme yaşanırsa kimse şaşırmasın” dedi.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir