Yeni Cayenne ve güncel Porsche modelleri İstanbul Park’ta piste çıktı

İstanbul Park’ta basın mensuplarına özel olarak düzenlenen Porsche on Track etkinliğinde markanın lüks SUV segmentindeki modeli Yeni Cayenne’in tanıtımı da gerçekleştirildi.

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 26 ülkenin dahil olduğu Porsche Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi (PCEE), müşterilerine ve basın mensuplarına yönelik ileri sürüş eğitimleri düzenlemek üzere İstanbul’da hayata geçirdiği Porsche Driving Center’da gerçekleştirdiği Porsche on Track etkinliğinde katılımcılar gün boyu Porsche tutkusunu yaşadı. 2015 yılında PCEE ve Intercity İstanbul Park arasında gerçekleştirilen işbirliğiyle hayata geçirilen Porsche Driving Center, yıl boyunca yurtiçi ve yurtdışından katılan 1000’den fazla Porsche tutkununu ağırladı. Katılımcılar etkinlikler süresince Porsche markasının DNA’sını ve sürüş performansını deneyimleme imkanı buldular.

Porsche on Track etkinliğinde pist, slalom, launch control ve off-road etaplarında markanın farklı modellerinin sürüş dinamiklerini ve sürüş teknolojilerini deneyimleme fırsatı sunuldu.

tPorsche, lüks SUV modeli olan Cayenne’i markanın tarihindeki en kapsamlı geliştirmelerden biriyle bütünüyle güncelledi. Yeni Cayenne, dijitalleştirilmiş yeni iç mekan tasarımı, yeni şasi teknolojisi ve yenilikçi teknolojik özellikleriyle görücüye çıkıyor. Her sürüş koşuluna göre uyarlanabilen yol aydınlatması sağlayan yüksek çözünürlüklü HD Matrix LED Farlar, iç mekandaki havayı temizleyerek filtreleyen hava kalitesi sistemi ve Cayenne’de ilk defa sunulan ön yolcu için bilgi-eğlence ekranı eklenen yeniliklerin başında geliyor.