Yamaha yeni kadrosu ile sahnede

2017 senesine yeni transferleri ile giren Movistar Yamaha takımı Madrid’de yapılan lansman ile kamuoyuna tanıtıldı. Yamaha ve ana sponsor Movistar’ın üst düzey yöneticilerinin de katıldığı lansmanda takımın bu seneki sürücüleri Valentino Rossi ve Maverick Vinales de objektiflerin önüne çıktı. Ekibin sezon boyunca kullanacağı Yamaha YZF M-1’in daha da koyulaştırılana mavi renginin ve takımın isim ortağı ana sponsor Movistar’ın daha da belirgin olduğu dikkat çekti.

 

Ekibin çiçeği burnunda yeni sürücüsü Maverick Vinales medyaya yaptığı açıklamada sezon öncesi Valencia ve Sepang testlerinde motorundan oldukça etkilendiğini açıklarken, takımını sezon boyunca en üst sıraya taşımak için elinden geleni yapacağını söyledi. Valentino Rossi ise genç rakipleriyle halen mücadele edebilme şansını kendine sunan Movistar Yamaha takımına teşekkür ederken, bu sene de hedefinin şampiyonluk olduğunu ve kendine güveninin tam olduğunu açıkladı.

Valentino Rossi ve Maverick Vinales 30 Ocak’da Malezya Sepang Pisti’nde başlayacak olan sezon öncesi resmi testlerde yeni YZF M-1 ile piste çıkacaklar. 15 Şubat tarihinde Avustralya Philip Island, 10 Mart’da Katar Losail resmi testlerinden sonra 2017 MotoGP Şampiyonası 26 Mart tarihinde Katar yarışı ile başlayacak. Şampiyonanın final yarışı ise 12 Kasım tarihinde Valencia’da düzenlenecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir