Volkswagen ID. 2all Tanıtıldı

Volkswagen elektrikli araç ailesinin yeni üyesi ID. 2all’u tanıttı. Avrupa satış fiyatı 25 bin Euro’nun altında olacak yeni konsept model 450 km’ye varan menzili, geniş iç hacmi, Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist”, IQ.LIGHT ve Elektrikli Araç Rota Planlayıcı gibi yenilikleriyle dikkat çekiyor.

Elektrikli mobilite atağına başarıyla devam eden Volkswagen, Avrupa satış fiyatı 25 bin Euro’nun altında olacak, tamamen elektrikli yeni konsept modeli ID. 2all’u tanıttı. Volkswagen’in yeni tasarım dilini taşıyan, önden çekişli, 450 km’ye kadar menzile sahip model; Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist”, IQ.LIGHT veya Elektrikli Araç Rota Planlayıcı gibi yenilikçi teknolojik özelliklerle donatılmış olacak. Yeni MEB Entry platformuna dayalı olarak üretilecek ID. 2all, Volkswagen’in 2026 yılına kadar pazara sunmayı planladığı on yeni elektrikli araç modelinden biri olacak.

Volkswagen, ID. 2all’ın seri üretim versiyonunun başlangıç fiyatının, Avrupa pazarı için 25 bin Euro’nun altında olmasını ve modeli 2025 yılında müşterilere sunmayı hedefliyor. Geliştirilmiş MEB Entry platformunun yanı sıra; ID. 2all, yeni pil ve şarj teknolojisiyle 166 kW/226 PS güce sahip güçlü bir elektrik motoruna sahip model 450 kilometreye (WLTP) kadar menzile ulaşabilecek. Daha önce ilk Golf modeli için geliştirilen C sütunu tasarımı, ID. 2all’da görülen yeni tasarım dilinin odağında yer alıyor. ID. 2all, bu imza tasarımın yeniden yorumlandığı ilk Volkswagen modeli. İç mekanda da yeni tasarım dili net bir şekilde görülüyor. Bilgi-eğlence sistemi ve ayrı bir klima bloğu ile karakterize edilmiş. Bagaj hacmi 490 – 1.330 litre.

ID. 2all’un seri üretim versiyonu, Volkswagen’in 2026 yılına kadar pazara sunmayı planladığı on yeni elektrikli modelden biri olacak. 2023 yılı içinde makyajlı ID.3, ID.7 sedan ve ID.Buzz’ın uzun şasi versiyonu tanıtılacak. 2026’da kompakt bir elektrikli SUV’u sunmayı planlayan Volkswagen, tüm zorluklara rağmen fiyatı 20 bin Euro’nun altında olan yeni bir elektrikli otomobil üzerinde de çalışıyor. Böylece pazardaki en geniş elektrikli araç yelpazesine sahip olacak olan Volkswagen, Avrupa satışlarındaki elektrikli araç pazar payını yüzde 80’e çıkarmayı hedefliyor.