Vinales meydan okudu

Yamaha MotoGP takımının bu seneki yeni transferi Maverick Vinales hedefinin şampiyonluk olduğunu açıkladı. Yeni takımında beklenenin aksine öğrenmek için değil, unvan için mücadele edeceğini söyleyen İspanyol sürücü, sezon öncesi testlerinde de Yamaha YZR-M1’i sürdükten sonra bu fikrin kafasında oluştuğunu belirtti. Suzuki ile geçirdiği iki sezonda MotoGP hakkında herşeyi öğrendiğini söyleyen Vinales, Silverstone’da kazandığı kariyerinin ilk premier sınıfı birinciliğiyle bu süreci tamamladığını açıkladı.

maverick-vi-ales_16.gallery_full_top_fullscreen

Genç İspanyol sürücü “Dürüst olmak gerekirse bu şampiyonadaki üçüncü senem olacak. Yamaha ile tecrübe kazanmamıza gerek olacak, ama ilk yarıştan itibaren şampiyonluğu hedefleyerek düşünmeye başlamam da çok önemli. Ben Suzuki’deyken de her zaman baskı ile yarışmaya alışkındım, çünkü bu şartlarda daha iyi performans sergileyebiliyorum. Suzuki’de çok şeyler öğrendiğimi düşünüyorum. Çünkü Aleix Espergaro ile sıfırdan başlayıp motosikleti bir hayli geliştirdik ve yarış da kazandım. Yamaha’ya geçtikten sonra daha hızlı sürmem kolay gerçekleşti. Tur zamanlarımızdan da bunu anlayabilirsiniz.” açıklamasını yaptı.

rossi-vi-ales_04.gallery_full_top_fullscreen

Maverick Vinales yeni takım arkadaşı Valentino Rossi ile aralarında saygıya dayalı bir ilişkileri olacağını söyledi. Rossi’nin her zaman kendisi için bir idol olduğunu ve kendisinden öğrenecek çok şeyi olduğunu söyleyen İspanyol sürücü: “Eğer aramızda bir sürtüşme yaşanırsa bu özellikle Marc Marquez’e yarayabilir. Bunu biz de takımımız açısından istemeyiz tabii” şeklinde konuştu.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir