Sinop’ta offroad heyacanı

2017 Türkiye Offroad Şampiyonası, 29-30 Nisan tarihlerinde Sinop’un Boyabat ilçesinde yapılan ilk yarışla başladı. Kısa adı SİNOFF olan Sinop Offroad Kulübü tarafından gerçekleştirilen 1. ayak yarışlarında 48 sporcu ve 24 araç start aldı.

29 Nisan Cumartesi günü, şehir merkezinde verilen seremonik start ile başlayan organizasyonun; ilk günü Tayyareci Nuri Bey etabı, ikinci günü ise Şehit Ömeroğlu Mustafa etabında mücadele eden ekipler parkuru dolduran çok sayıda sporsevere de heyecanlı anlar yaşattı.

Suzuki Vitara ile Mustafa Akın-Emre Köksalan ekibi yarışın genel klasman birinciliğine ulaşırken, ikinciliği elde eden ekip yine Suzuki Vitara ile Engin Başkurt-Şükrü Mindiloğlu oldu. Yarışın genel klasman üçüncülüğü ise Nissan Pathfinder ile yarışan Kenan Özsoy-Hüseyin Uyar kazandı.

Sınıf 1’de Edip Yaşar Kurtoğlu-Murat Timuçin Doğan, Sınıf 2’de Engin Başkurt-Şükrü Mindiloğlu, Sınıf 3’de Cemil Islıkçı-Suat Çelik ve sınıf 4’te de Kenan Özsoy-Hüseyin Uyar birincilikleri paylaştılar.

Engin Başkurt, Gökhan İçen ve Mustafa Saray’dan kurulu 54 Redline Team’in birinci olarak 2.000 TL’lik TOSFED teşvik ödülünü kazandığı takımlar klasmanında Kenan Özsoy ve Kemal Özsoy’dan kurulu Evliyaoğlu Team ikinciliği ve Edip Yaşar Kurtoğlu ile Fehmi Bağcı’dan oluşan Trakoff Çorlu Belediyesi takımı üçüncülüğü elde etti.

2017 Türkiye Offroad Şampiyonası ikinci yarışı, 20-21 Mayıs tarihlerinde ARDOFF tarafından Rize Ardeşen’de gerçekleştirilecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir