Şampiyon Takım Pirelli Fabrikasındaydı

Türkiye Ralli Şampiyonası (TRC) ve Avrupa Ralli Şampiyonası’nda (ERC) Pirelli lastikleriyle yarışan Castrol Ford Team Türkiye, Pirelli İzmit Fabrikası’nı ziyaret etti.

Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, son iki sezonun Türkiye şampiyonu ekibi Murat Bostancı – Onur Vatansever başta olmak üzere tüm ekibin aralarında bulunduğu 14 kişilik takım, motosporları ve Formula 1 lastiklerinin üretim bölümlerini ziyaret etti ve Pirelli Motorsporları Araştırma- Geliştirme Direktörü Mauro Soatto’dan lastikler hakkında bilgi aldı. Pirelli İzmit Fabrikası’nı ziyaret eden Castrol Ford Team Türkiye ekibi, Türkiye ve Avrupa’daki parkurlarda kullandıkları Asfalt rally lastikleri RK RKW ve N3, toprak rally lastikleri K ve KM’ler konusunda ayrıntılı bilgi sahibi oldular.

Pirelli Motorsporları Araştırma Geliştirme Direktörü Mauro Soatto tarafından lastik performansı, yarış lastiği ve standart lastik üretimi arasındaki farklar, kazandırdıkları performans özellikleri, lastik kullanım şartları gibi konularda verilen eğitime de katılan ekip, Soatto ev sahipliğinde motorsporları ve Formula 1 lastiklerinin üretildiği bölümleri de ziyaret etti. Pirelli lastikleriyle 6 yıldır üst üste Türkiye Ralli Şampiyonluğunu elde etmeyi başaran Castrol Ford Team Türkiye, geçen yıl da Avrupa Ralli Kupası’nı kazanan ilk Türk takımı olmuştu.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir