Renault Duster Türkiye’de Geri Sayımda

Ön sipariş sistemiyle satışlarına başlanacak olan Renault Duster, 2024 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye’de tanıtılacak.

Renault, Dacia adı altında yıllar boyu özel bir kullanıcı kitlesine sahip olan SUV modeli Duster’ı kendi adıyla piyasaya sürerek Türkiye’deki ürün gamını genişletiyor. “Uluslararası Oyun Planı 2027” kapsamında OYAK ve Renault 400 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yaparak, Oyak Renault Fabrikaları’nda Duster’ın yanı sıra üç yeni Renault SUV modelini de 2027 yılına kadar üretime alacak ve fabrikayı küresel bir ihracat üssü haline getirecek. Duster, 2010 yılından bu yana Avrupa dışındaki 50’ye yakın pazarda satılan 1,7 milyonun üzerinde satış rakamları elde etmişti.

Renault, Duster’da 140 hp güç üreten Renault E-Tech full hybrid teknolojisi de dahil olmak üzere farklı motor ve şanzıman kombinasyonları arasından seçim yapılabilecek. Bu sayede Renault Duster modelinin markanın 2027 yılına kadar Türkiye satışlarının üçte birini elektrikli ve elektrik destekli modellerle oluşturma hedefine aktif bir katkı sağlaması hedefleniyor.

Bursa Oyak-Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretilecek olan Renault Duster, kendinden renkli plastik ve çizilmeye korumalı malzemelerden üretilen dış gövde özellikleriyle dayanıklılık gerektiren kullanım koşulları için tasarlanmış. Ayrıca Renault’nun üretim standartlarını karşılamak üzere kapsamlı test süreçlerinden geçti. Yerden yüksek yapısı ve farklı sürüş koşullarında yeni beş özel arazi sürüş moduna sahip olan Duster, tüm bu nitelikleriyle gerçek bir 4×4’ün özelliklerini taşımayı hedeflemiş durumda.

Yeni Renault Duster modelinin ikinci çeyrekte Türkiye’de tanıtılması hedefleniyor.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir