Red Bull Honda WSBK takımı tanıtıldı

Dünya Superbike Motosiklet Şampiyonası’nda mücadele eden Honda takımı yeni kadrosuyla medyaya tanıtıldı. Yeni Honda CBR 1000RR motosiklet ile sezona iddialı başlayan ekibe ünlü enerji içeceği firması Red Bull da ana sponsor oldu. Takımın sürücüleri ise MotoGP’den tanıdığımız Nicky Hayden ve Stefan Bradl olacak. Nicky Hayden geçtiğimiz sezon ekibe katılmış ve şampiyonayı 258 puanla beşinci sırada tamamlamıştı. Amerikalı sürücünün kariyerinde 2006 senesinde kazandığı Dünya MotoGP Sürücüler Şampiyonluğu unvanı bulunuyor. Stefan Bradl ise takımın bu sene MotoGP’den transferi. Alman sürücü de 2011 senesinde Dünya Moto2 Sürücüler Şampiyonluğu’nu elde ettikten sonra MotoGP’de LCR Honda ve Aprilia Fabrika Takımı’nda yer almıştı.

Nicky Hayden medyaya yaptığı açıklamada: “Yeni motor, yeni sponsor ve yeni takım arkadaşı ile sezona umutlu başlangıç yapacağız. Bu benim Superbike’taki ikinci yılım ve çıtayı biraz daha yükseltmek istiyorum. Daha önce MotoGP2’de şampiyonluk kazandığım zaman sponsorum olan Red Bull ile yeniden birlikte olduğumuz için çok mutluyum. Şimdi yeni sezona odaklandık ve başarılı olmak için çok çalışmak zorundayız. Rekabet düzeyi her zamankinden daha yüksek ve ben de başarılı olmak için sabırsızlanıyorum.” şeklinde konuşurken, yeni transfer Stefan Bradl “Bu benim için yepyeni bir macera. Daha önce hiç yarışmadığım bu şampiyonaya başlamak için sabırsızlanıyorum. Yeni Fireblade’i rekabetçi hale getirmek için çok çalışacağız ve podyumun zirvesinde yer almak istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Dünya Superbike Motosiklet Şampiyonası 24-26 Şubat tarihlerinde Avustralya’da düzenlenecek yarışlarla başlayacak ve 2-4 Kasım’da Katar’da sona erecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir