Rally Antiphellos 27 Nisan’da başlıyor

Türkiye’nin ilk ve en zorlu yarış organizasyonlarından biri olan Transanatolia Rally Raid yarış sezonunu yeni bir macera ile açıyor: Rally Antiphellos

2010 yılından beri yapılan Transanatolia Rally Raid, geçtiğimiz yıl bünyesine kattığı Baja Anatolia’dan sonra bu yıl da, Likya dönemine kadar uzanan tarihe ev sahipliği yapmış coğrafyada Rally Antiphelos ile yola devam ediyor.

Rally Antiphellos, 27 Nisan Perşembe günü teknik kontrolün ardından seramonik start ile başlıyor. Kaş merkezden start alarak, Kaş ve çevresinde yer alan tarihi güzelliklerin arasından ilerleyerek, 3 gün sonunda toplamda 500 kilometre yol katedecek ve başladığı nokta olan, Kaş merkezde son bulacak.

Profesyonel ve yarı profesyonel pilotların katılımına uygun olarak hazırlanmış parkurlarda mücadele edecek  olan pilotlar, ralli ya da zamandan bağımsız raid kategorisine katılabilecekler. Teknik ve güvenlik şartlarına uygun olan motorsiklet, ATV-SSV ve 4*4 araçlarla katılımcıların zorlu parkurları geçmek için yarışacağı organizasyon tek bir kamp alanına sahip olup, 3 gün boyunca Antalya-Kaş bölgesinin farklı noktalarını geçerek, gün sonunda aynı noktada finish görecek.

Akdeniz Off Road Kupası’nın üç ayağından birisi olan Rally Antiphellos’un ardından Kıbrıs’ta gerçekleşecek olan Afrodisia Rally ve Seydikemer’de gerçekleşecek Baja Anatolia’da yarışan sporcular, büyük ödül olarak Transanatolia Rally Raid’e katılım hakkını elde edebilecek.

Yerli ve yabancı bir çok sporcuya ev sahipliği yapacak Rally Antiphellos, 27-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya-Kaş’ ta gerçekleşecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir