Şampiyonlar Şampiyonu Ayhancan Güven oldu

18-19 Mart tarihlerinde İzmit Ülkü Park Yarış Pisti’nde yapılan  Şampiyonlar Şampiyonası’nın galibi Ayhancan Güven oldu.

Bu hafta sonu İzmir’de yarış severleri ve şampiyon pilotları bir araya getiren ‘Şampiyonlar Şampiyonası’ kıyasıya rekabete, eğlenceli şovlara ve ralli dünyasının efsane otomobillerine sahne oldu. Cumartesi günü Volkicar’lar ile yapılan eleme gününde 44 pilot, ilk 16 isim arasında yer alabilmek için kıyasıya mücadele verdi. Şampiyonları Şampiyonası’nda; Serdar Bostancı, Serkan Yazıcı, Volkan Işık, İskender Atakan, Cem Hakko gibi ralli dünyasının efsane pilotlarının şovlarıyla keyifli bir gün geçiren izleyiciler Apex Masters Drift Serisi araçlarının şovlarına tanık oldu.

İlk günün sonunda belirlenen 16 isim; final gününde Opel Corsa OPC yarış otomobilleriyle ‘Şampiyonlar Şampiyonu’ ünvanını alabilmek için mücadele verdi. Aralarında 2016 Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı, Ümit Ülkü, Orhan Avcıoğlu, Burak Çukurova, Emre Hasbay, Ali Türkkan, Buğra Banaz, Berkay Besler gibi bir çok hızlı pilotun olduğu eleme gruplarından çıkarak Şampiyonlar Şampiyonu olan isim ise Ayhancan Güven oldu. Final yarışında Can Tolon ile kıyasıya bir rekabete giren 19 yaşındaki genç pilot, bir çok tecrübeli ismi geride bırakarak değeri 200 bin lirayı bulan ödülün ve ‘Şampiyonlar Şampiyonu’ kupasının sahibi oldu.

Ödüller ise şöyle:

-Opel‘den 1 yıllığına günlük kullanım için otomobil

-2017 yılı içerisinde Red Bull davetlisi olarak Formula 1 veya WRC yarışı seyahati

-TOSFED sponsorluğunda Avrupa’da kendi klasmanında bir yarışa katılma ve öncesinde de test hakkı.(Şampiyonlar Şampiyonu, R5 bir otomobil ile Avrupa’da bir ralliye, SuperCar Lites ile Dünya Rallikros Şampiyonası RX2 kategorisinde bir yarışa veya Porsche Carrera Cup Benelux Fransa’da bir yarışa katılabilecek.)

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir