Porsche Mission E 2020’de hazır

Tamamen elektrikli olarak yollara inecek Porsche Mission E, Panamera gövdesi altında yapılan testleri sırasında kameralara yakalandı.

2015 yılında yeşil ışık yakılan Mission E projesi, geride bıraktığımız yıl Porsche tarafından resmen duyurulmuştu fakat şimdiye kadar Mission E‘ye dair herhangi bir canlı kanıt görememiştik. Geçtiğimiz günlerde Alman üreticinin gelecekteki elektrikli otomobil planlarının başrolünü üstlenen Mission E, Kuzey Kutup Dairesi’nde yapılan geliştirme testleri sırasında görüntülendi. Panamera‘nın gövdesinin altına gizlenen Mission E, 2020 yılında yollara inecek.

Volkswagen’in elektrikli otomobilleriyle birlikte, yeni kurulan platform üzerinde üretilecek olan Mission E; Tesla’nın domine ettiği elektrikli otomobil pazarında kendine yer arayacak (Bu platform, geçtiğimiz yıl CES 2016’da duyurulan Budd-E’nin de üretildiği platform). Tesla Model S ile doğrudan bir rekabet içinde olması beklenen yeni elektrikli Porsche, 4 kapılı olarak üretilecek ve lityum ion bataryalarla 530 kilometre gibi bir menzil değeri sunacak. 2 adet elektrik motorundan güç alacak Mission E, 0-100 km/s hızlanmasını 3.5 saniyede tamamlayabilecek.

Porsche Mission E hakkındaki bilinmeyenlerin ilerleyen günlerde açıklığa kavuşmasını bekliyoruz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir