Passat Alltrack Türkiye Yollarına Hazırlanıyor

Volkswagen markasının amiral gemisi olarak nitelendirilen Passat model ailesinin dört tekerlekten çekişli versiyonu Passat Alltrack, Türkiye yollarına çıkmaya hazırlık yapıyor.

Hayat kaotik hale geldiğinde, hayatın gündelik yorgunluğu, kalabalıktan uzaklaşma isteği insanların olağanüstü atmosferlere, ortamlara kaçma isteğini artırıyor. İşte bu olağanüstü atmosferlerden biri de Kapadokya ve Argos in Cappadocia. Volkanik tüflerin yarattığı, rüzgâr, kar ve yağmurun binlerce yılda nakış gibi işlediği benzersiz coğrafyası ile büyülü bir masal dünyasını andıran Kapadokya’nın tüm güzelliklerini ortaya koyan Argos in Cappadocia; güvenilir, korunaklı ve büyülü bir yolculuğun son noktası.

Argos in Cappadocia, dünyanın en ilginç ve en güzel doğal güzelliklerine sahip Kapadokya’nın en yüksek yerleşimlerinden biri olan Uçhisar’da, Güvercinlik Vadisi ve Erciyes Dağı’nın eşsiz manzarasını gözler önüne seriyor. İçinden köy geçen otel olarak da anılan Argos in Cappadocia, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir bir kırsal dönüşüm projesi olarak açıldığı ilk günden bu yana, Kapadokya’nın gelişiminde önemli bir model oluşturuyor.

Küresel çapta lüks konaklama hizmetinin ötesinde Argos in Cappadocia; doğayı, tarihi ve yerel kültürü koruyup sürdürmedeki başarısıyla da yıllardır dünyanın en değerli ödüllerini Türkiye’ye ve Kapadokya’ya getiriyor. Turizm dünyasının ‘Oscar Ödülleri’ olarak anılan ve sonuçları küresel ölçekte etki uyandıran World Travel Awards’da ‘Türkiye’nin En İyi Kültürel Miras Oteli’ ödülüne üst üste dördünce kez layık görülen Argos in Cappadocia, konuklarına klasik bir turizm mekanının çok ötesinde bir deneyim yaşatıyor.

Kültür, sanat ve spor alanlarında birçok başarılı işbirliklerine imza atan Volkswagen Binek Araç, Argos in Cappadocia ile de bir işbirliği içerisinde konser, sergi ve söyleşi gibi farklı sanat etkinliklerine de katkıda bulunuyor. Kapadokya’nın büyülü coğrafyasıyla bütünleşen Argos in Cappadocia, düzenlediği etkinliklerle tarih, doğa ve sanatı bir araya getiriyor. Yazın gerçekleştirilen Argos Akustik Geceleri Vadi Sahnesi açıkhava konserleri, kış aylarında ise geleneksel hale gelen Bezirhane konserleri ile birbirinden özel sanatçıları Volkswagen sponsorluğu ile ağırlıyor.

Volkswagen Binek Araç’ın Kasım ayı sonunda Türkiye’de satışa sunmayı planladığı Passat Alltrack, akıllı güvenlik sistemleri, üstün konfor ve teknolojik özellikleri, güçlü ve verimli motoruyla tam anlamıyla iyi bir yol arkadaşı. Passat  Alltrack, off-road yollarda, dağ/arazi koşullarına kolaylıkla uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış. Bu nedenle, ister kayak, ister rafting, ister Kapadokya gibi atmosferlerde yaşanacak maceralarda güvenli bir seyahat sunuyor. Passat Alltrack, Passat’ı sadece asfalt yollarda sürmekle kalmayan, bir karavan seyahatinde kendisine eşlik etmesini isteyen veya kayak, kamp tatil rotalarında üstün yol tutuşu arayanlar için geliştirilmiş. Station wagon ve SUV gövde tipleri arasında başarılı bir geçiş sunan model, “Offroad” sürüş modu ile yol şartları zorlaştığında daha fazlasını yerine getirebilen çok yönlü bir araç. 2,2 tona kadar ulaşan çekme kapasitesi ile Passat Alltrack, karavan veya römork çekme konusunda oldukça usta.

Arazi sürüşü için uyarlanmış gövde altı korumalı ön tampon, gövde altı korumasına sahip marşpiyel ve sağlam çamurluk davlumbazı, Passat Alltrack’te standart olarak sunuluyor.  Özel Off-road modu ve 4MOTION dört tekerlekten çekiş teknolojisi sayesinde, Passat Alltrack, arazide sürüş yaparken bile yüksek konfor sağlıyor. Passat Alltrack aynı zamanda konforlu ve hızlı bir uzun yol otomobili olarak kullanıcısını memnun ediyor. Passat Alltrack, yüksek verimlilik seviyesine sahip 200 PS gücündeki 2.0 TDI motorla sunuluyor. Motor, 7 vitesli çift kavramalı şanzıman (DSG) ile kombine ediliyor. Alltrack’te, 18 inç alüminyum alaşım jantlar (Kalamata), elektrikli katlanır, hafızalı ve sürücü tarafı kendiliğinden kararan yan aynalar, LED matix ön farlar, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi “Keyless Access” sistemi, deri döşeme koltuklar, çok fonksiyonlu deri spor direksiyon, 9,2 inç dokunmatik renkli ekran “Discover Pro” Radyo Navigasyon Sistemi ve trapez formunda krom egzoz dekorları gibi premium seviyede ekipmanlar standart olarak sunuluyor.

Passat Alltrack’in sportif dış tasarımı, iç mekanda da kendisini göstermeye devam ediyor. Çok fonksiyonlu deri direksiyonu, “Vienna” deri koltuk tasarımı, ön panel ve kapılarda kullanılan sportif dekor elemanları dikkat çeken özellikle arasında yer alıyor. Vites topuzunun ön kısmında, akıllı telefonlar için kablosuz şarj özelliğiyle birlikte sunulan geniş bir saklama gözü, USB girişi ve ambiyans aydınlatma standart olarak bulunuyor. Yeni Passat Alltrack, 639 litre hacme sahip olan bagajıyla tam anlamıyla bir sürücü dostu. Elektrikli bagaj kapağı, eşyaları yere koymadan bir ayak haraketiyle açabiliyor. Passat Alltrack modelinde sunulan bagaj yönetim sistemi sayesinde, bagaj zemininin her iki tarafında yer alan kızak yoluna monte edilebilen seyyar sabitleme kancaları ve uzunluğu ayarlanabilir esnek bir bant sayesinde taşınan eşyaların kontrolsüz hareketi engellenebiliyor. Sistem içine dahil olan geniş zeminli ve kaydırılıp sabitlenebilen ek bagaj tabanı sayesinde de 100 kg’a kadar olan yüklerin zorlanmadan bagaj içine yüklenmesi sağlanabiliyor. Bagaj zemini, uygun stepne kullanılıyor ise ihtiyaç halinde kolayca alt seviyeye indirilebiliyor ve tek elle kolayca eski seviyesine getirilebiliyor.

Passat Alltrack’te isteğe bağlı olarak sunulan yarı otonom sürüş asistanı “Travel Assist” özellikle otoban ve çok şeritli yollar için tasarlanmış. Travel Assist seçeneği 210 km/s’ye kadar kısmen otonom sürüşü mümkün kılıyor. Travel Assist, direksiyonun sol kolundaki tek bir düğme ile çok işlevli direksiyon simidi üzerinden birkaç saniye içinde etkinleştirilebiliyor. Travel Assist devreye girdiğinde 0 ile 5 arasındaki resmi otonom sürüş derecelerinden 2. seviye düzeyinde kısmen destekli sürüşü mümkün kılıyor. Sürücünün sürüş güvenliği sorumluluğunu yerine getirip getirmediğinden emin olmak için Travel Assist sürücüyü izliyor.