Oyun dünyasının en hızlısı McLaren Formula 1 takımında çalışacak

Formula 1’in en önemli ve eski takımlarının başında gelen McLaren Formula One takımı yeni simülasyon pilotunu video oyunları aracılığıyla seçecek. McLaren ve Logitech ile birlikte geliştirilen “World’s Fastest Gamer” isimli yarışmanın kazananı 1 yıl boyunca McLaren takımında görev alacak. Oyuncular belirlenen oyunlarda en iyi süreyi yapmak için bilgisayar, oyun konsolu ve mobilde marifetlerini gösterecek.

Yarışmanın arkasındaki isim ise Nissan’ın GT Academy yarışmasını düzenleyen Darren Cox. Nissan’ın düzenlediği GT Acdemy’nin ardından birinci olan pilot 1 yıl boyunca Nissan takımı adına yarışlara girmişti.

Simülasyonlar her geçen gün motorsporları için önem kazanmaya devam ediyor. Yarış haftasında toplanan dataların simülasyon üzerinde değerlendirilmesini sağlıyor. Üstelik gerçek otomobille gerçekleşen testlere göre daha uygun maliyetle gelişimleri sağlamak mümkün oluyor.

Seçilen 10 pilot sonbaharda McLaren Technology Center’da en iyisi olmak için kozlarını paylaşacak. Finale kalacak olan 10 yarışmacıdan 4’ü online yarışmadan seçilirken 6’sı ise online yarış uzmanları tarafından seçilecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir