Motorsporlarında renkli hafta sonu

Formula 1, Dünya Ralli Şampiyonası ve MotoGP’de bu hafta sonu yapılacak yarışlar sayesinde motorsporu meraklıları mücadeleye doyacaklar. Formula 1’de Avustralya GP’si ile başlayan şampiyonada pilotlar bu hafta sonu Çin’de piste çıkacaklar. Şangay Pisti’nde yapılacak yarış 9 Nisan Pazar sabahı 09:00’da S Spor kanalından canlı olarak yayınlanacak. Şampiyonanın ilk yarışının yapıldığı Avustralya’da Ferrari takımından Sebastian Vettel sezonun ilk galibiyetini elde etmişti. Şampiyon Alman pilotu ikinci ve üçüncü sıralarda Mercedes takımından Lewis Hamilton ve Valteri Bottas takip ettiler.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda ise heyecan bu hafta sonu Fransa’ya taşınıyor. Korsika Adası’nda yapılacak olan rallide iddialı ekipler asfalt etaplarda birinci gelebilmek için kıyasıya bir mücadele içine girecekler. 7-9 Nisan tarihleri arasında koşulacak olan yarış öncesinde son dört yılın Dünya Ralli Pilotlar Şampiyonu Sebastien Ogier şampiyonada 66 puanla zirvede yer alırken, Fransız pilotu ikinci sırada 58 puanla Jari Latvala, 48 puanla da Ott Tanak takip ediyorlar.

MotoGP’de ise şampiyonanın ikinci yarışı 9 Nisan Pazar günü Arjantin’de düzenlenecek. Saat 22:00’de S Spor kanalından naklen yayınlanacak olan yarış Termas de Río Hondo Pisti’nde yapılacak. Sezon açılışı öncesi testlerdeki hızlı performansını şampiyonanın açılış yarışı Katar’da da sürdüren ve zafere ulaşan Maverick Vinales’in Arjantin’deki performansı merak içinde beklenirken, Yamaha’dan takım arkadaşı Valentino Rossi’nin genç rakiplerine karşı vereceği mücadeleyi hayranları sabırsızlıkla bekliyor. Geçen yılın şampiyonu Marc Marquez, Katar’da podyuma çıkamamasına rağmen Honda’sına uyan bu pistte zaferi kovalayacak.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir