MG Cyberster 2024 Yazında Türkiye’de

MG’nin Cyberster adını verdiği elektrikli 2 kişilik roadster modelinin 2024 yazında Türkiye’de satışa sunulacağı açıklandı.

MG (Morris Garages), Münih’te düzenlenen 2023 IAA Mobility’de Cyberster modelinin Avrupa lansmanını gerçekleştirdi. MG’nin 100. yılı için hazırlanan tamamen elektrikli iki kişilik roadster model Cyberster’ın, 2024’ün yaz aylarında Türkiye’de Doğan Trend Otomotiv tarafından satışa sunulması planlanıyor. Fuarda seri üretim versiyonuyla sergilenen iki koltuklu bir roadster olan Cyberster, MG markasının merakla beklenen spor otomobil üretimine dönüşünü gözler önüne seriyor. Cyberster’ın tasarımı uzun kaputu, alçak burnu ve tamamen açılabilen tavanı ile MG markasının roadster geçmişine gönderme yapıyor.

Tek motor olarak 231 kW ya da 250 kW’lık güç çıkışlarına ek olarak 150 kW+ 230 kW’lik çift elektrikli motorlarla üretilecek olan MG Cyberster’ın, versiyona bağlı olarak arkadan itişli veya dört tekerlekten çekişli aktarma ile yollara çıkması planlanıyor. Versiyona göre 0-100 km/s hızlanması 5.2 saniye ile 3.7 saniye arasında değişecek olan MG Cyberster, 195 km/s ile 208 km/s arasında değişen, elektronik olarak sınırlandırılmış maksimum hızlara ulaşabilecek. Otomobilin menzilinin 500 km’nin üzerinde sunulması planlanıyor.