Mercedes E Serisi All-Terrain resmen tanıtıldı

Mercedes’in uzun zamandır beklenen modeli E Serisi All-Terrain resmen tanıtıldı. Geride bıraktığımız günlerde kamuflajlı fotoğraflarıyla ve hakkındaki spekülasyonlarla haberlere konu olan Mercedes modeli hakkındaki detaylar netleşmiş oldu.

Audi A6 Allroad Quattro ve henüz yeni tanıtılan Volvo V90 Cross Country’e cevap özelliği taşıyan model, rakipleri ile aynı formülü uyguluyor. Steyşın vagon karoserle üretilen All-Terrarin, standart E Serisi’nden; daha yüksek gövdesi,  farklı tampon ve ızgara tasarımı, plastik çamurluk dodikleri ve kendine has yan marşpiyelleri ile ayrılıyor. Ayrıca yeni E Serisi All-Terrain, diğer bir çok Mercedes modelinin aksine standart olarak 4 tekerlekten çekiş sistemi 4Matic’e sahip.

All-Terrain, Mercedes’in ‘Air Body Control’ adını verdiği havalı süspansiyon sistemi ile birlikte yollara çıkacak. Kullanıcısına aracın yerden yüksekliğini seçme özgürlüğü veren sistem, en yüksek konuma ayarlandığında araca toplam 156 mm yükseklik kazandırıyor. Yeni Mercedes modelinin standart yüksekliği ise, diğer E Serisi modellerinden tam olarak 35 mm daha fazla.

Yeni E Serisi All-Terrain, ayrıca Dynamic Select sistemi ile donatılacak. Sürüş modlarının seçilebildiği sistem aracılığı ile All-Terrain, 5 farklı mod arasında geçiş yapabilecek. Bu detayların yanında; motor tarafından üretilen torkun uygun tekerleğe gönderilmesini sağlayan AYC sistemi, ASC sistemi ve zemine göre kendini ayarlayan ESP sistemi ile birlikte yeni E Serisi All-Terrain, off-road kabiliyetine de sahip olacak.

Yeni Mercedes, sadece 2 litrelik dizel ünite ile satışa sunulacak. 191 beygir ve 400 Nm torkla satışa çıkacak olan araç, 9G Tronic otomatik şanzımanıyla 0-100 km/s hızlanmasını 8 saniyede tamamlayacak. ‘E 220 d 4Matic All Terrain’ olarak isimlendirilecek olan modele 2017 yılında, E350d olarak isimlendirilmesi beklenen; 6 silindirli dizel motora sahip bir versiyonun katılması bekleniyor.

Yeni E Serisi All-Terrain, 1 Ekim’de başlayacak olan Paris Motor Show’da görücüye çıkacak.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir