Mercedes-Benz’den Yeni Yılda VISION EQXX Tanıtımı

Mercedes-Benz, “bugüne kadar geliştirdiği en verimli araç” olarak tanımladığı VISION EQXX’in dijital dünya prömiyerini 3 Ocak 2022 Pazartesi günü Türkiye saati ile 20:00’de canlı olarak Mercedes medya platformunda gerçekleştirecek.

Kısa sürede hayata geçirilen VISION EQXX ile Mercedes-Benz, markanın sadece yenilikçi gücünü değil, aynı zamanda “Elektriklide Liderlik” ve “Araç Yazılımında Liderlik” hedeflerini de gözler önüne seriyor. Dijital dünya lansmanında, Yönetim Kurulu üyeleri Ola Källenius ile Markus Schäfer, Baş Tasarım Sorumlusu Gorden Wagener ve geliştirme ekiplerinden uzmanlar, VISION EQXX’i mümkün kılan öncü ruhu ve olağanüstü ekip çalışmasını anlatacak.

VISION EQXX, teknolojik engelleri aşarken enerji verimliliğini yeni zirvelere taşımayı amaçlayan, geniş kapsamlı ve sıfırdan inşa edilen bir Mercedes-Benz teknoloji programının ürünü. Araç, son teknoloji elektrikli aktarma organlarının tüm unsurlarındaki ilerlemelerin yanı sıra gelişmiş mühendislik ve sürdürülebilir malzemelerin kullanımıyla üretildi. Gelişmiş yazılım da dahil olmak üzere bir dizi akıllı verimlilik önlemi ile tamamlanan VISION EQXX, Mercedes-Benz’in yeni verimlilik sınırlarını keşfetmesine olanak tanıyor.