Mercedes-AMG GT 4-Kapı Coupe Türkiye’de

Tamamı Mercedes-AMG tarafından geliştirilen üçüncü model olan AMG GT 4-Kapı Coupe yenilenen tasarımı ve arttırılan kişiselleştirme özellikleri ile 4.959.500 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.

Mercedes-AMG GT 4-Kapı Coupe 2021’deki yenilenme operasyonunun ardından Türkiye pazarına giriş yapıyor. İlk aşamada 3 farklı motor seçeneğiyle 4.959.500 TL’den başlayan fiyatlarla müşteriler ile buluşacak olan Mercedes-AMG GT 4-Kapı Coupe, daha da kişisel bir yapı kazanmış. AMG Special Edition versiyonu dört kapılı spor otomobilin özgün karakterini daha da güçlendiriyor. Jant, döşeme, süsleme ve gövde rengi yelpazesi ile kişiselleştirme olanakları artarken yeni yürüyen aksam sportiflik ile konfor arasında bir seçenek sunuyor.

Daha önce sunulan kapsamlı güncelleme sayesinde AMG GT 4-Kapı Coupe teknolojik açıdan iyi bir konumdaydı. Güncellenen sürüş destek sistemleri ve AMG’ye özgü işlevlere sahip standart olarak sunulan 2 adet MBUX bilgi-eğlence sistemine sahip 12.3 inç’lik ekran kokpitteki önemli yeniliklerden bazıları olarak öne çıkıyor.

Tamamı Mercedes-AMG tarafından geliştirilen üçüncü model olan AMG GT 4-Kapı Coupe’nin sürüş dinamikleri dört kapılı gövde ve beş yolcuya kadar yaşam alanı ile günlük kullanıma uygun bir yapıyla sunulmuş. AMG GT 4-Kapı Coupe gelişmiş havalı süspansiyon, arka aks yönlendirme ve tamamen değişken dört tekerlekten çekişle sürücüsüne heyecan uyandırmayı amaçlıyor. Kategorisinde Nürburgring-Nordschleife’de en iyi tur zamanına imza atan model teknoloji ve ince ayar noktasında oldukça iddialı göründüğünü söyleyebiliriz.