M3’e 30.yıl Kutlaması

Bmw, 30. yaş günü sebebiyle, m3 Competition Package üzerinde şekillenen ‘limited edition’ bir m3 modelini tanıttı.Yaklaşan yaz aylarında satışa sunulması beklenen model, İngiltere’de 82,675 Sterlin’lik fiyat etiketiyle sadece 30 tane satılacak.

M3 30.yıl versiyonu’nun ‘m3 Competition Package’ ile aynı performansı sunması bekleniyor. 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanıyla 0-100 koşusunu 4 saniyede tamamlayan model, standart bir m3 modelinden 19 beygir daha fazla güç üreterek, kullanıma hazır 450 beygiri ile kullanıcısıyla buluşacak.

30.yıl versiyonunu görsel olarak ise diğer m3 modellerinden ufak değişiklikler ayıracak. Özel gümüş metalik boyası ile satışa sunulacak olan araç; koltuk başlıklarında, kapı eşiklerinde, kokpitinde ve diğer birkaç  bölgesinde ’30.yıl’ ibaresini taşıyacak.

Özel olarak hazırlanan ‘Merino’ siyah-mavi deri koltukları ile iç yaşam alanında kendini ayıran model, karbon trim parçalarıyla donatılacak. BMW M Performans dokunuşları ise kendini arka difüzör, bagaj spoileri, karbon ayna kapakları ve ‘Alcantra’ kaplı direksiyon ve vites ile kendini gösterecek.

Teknik değişikler ise; yeni amortisörler, yeni yaylar, takla barı ve yenilenen sürüş modları ile kendini gösterecek. Aracın performansında iyileştirmeler adına; M Diferansiyel ve stabilite kontrol sistemi de elden geçirilecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir