Lotus Emira İçin Türkiye’den Ön Sipariş Alımı Başladı

Geçtiğimiz Temmuz ayında tanıtılan Lotus Emira için Türkiye’den ön sipariş alımlarına başlandığı açıklandı.

60 beygir geliştiren Mercedes-Benz tarafından üretilen turbolu 2.0 litrelik dört silindirli ve 400 beygir gücü üreten Toyota kompresörü tarafından süper şarjlı bir V6. Manuel ve otomatik şanzımalar arasında seçim yapılabilecek. Maksimum tork değeri 430 Nm, 4,5 saniyeden daha kısa sürede 0’dan 100 km/s ve 290 km/s’ye kadar maksimum hıza sahip.

İç dizaynında koltuklar, özellikle uzun mesafeli yolculuklarda daha fazla konfor için tasarlanmıştır. İsteğe bağlı olarak, 12 konumlu elektrikli ayarlı premium spor koltuklarla değiştirilebilir. Android Auto ve Apple CarPlay entegrasyonuna sahip bilgi-eğlence sistemi için 10,25 inç dokunmatik ekranla birleştirilmiş 12,3 inç tam dijital sürücü ekranını barındırıyor. Yüksek teknoloji ürünü gösterge panelinin önceki modellere kıyasla Emira’nın gerçekten parlayan iç tasarımını gözler önüne seriyor.

2022 yılı baharında ilk teslimatlarına başlayacak olan otomobilin vergisiz olarak 75.000 EURO başlangıç fiyatıyla satışa sunulması bekleniyor. Emira’nın detaylı fiyat bilgisi ise Ekim ayının sonunda netleşecek.