Lorenzo Ducati’de efsane olmak istiyor

Yamaha’da kazandığı üç MotoGP sürücüler şampiyonluğundan sonra bu sene Ducati takımına transfer olan Jorge Lorenzo, İtalyan ekibinde efsaneleşerek kariyerini noktalamayı planladığını açıkladı. Bologna’lı İtalyan motosiklet devinin kırmızı renklerindeki yeni yarış tulumuyla objektiflere mutlu pozlar veren Mallorca’lı sürücü yeni takımına çabuk alışmaya başladı. İtalyanların ünlü spor gazetesi La Gazetta Dello Sport’a konuşan Jorge Lorenzo: “Buraya kariyerimi Ducati’de noktalamak amacıyla imza attım. Hayatın size yarın neler getireceğini bilemezsiniz. Fakat benim niyetim Ducati’ye bir Ducatisti ve efsane olarak kariyerime veda etmektir. Yamaha bana seçim yapma sürecinde iyi bir motor pakedi ve gayet iyi finansal rakamlar sundu. Fakat ben Ducati’yi tercih ettim” açıklamasını yaptı.

Jorge Lorenzo Yamaha’da uzun süre takım arkadaşlığı yaptığı ve kimi zaman sorunlar da yaşadığı Valentino Rossi ile geçen sezonun son yarışının yapıldığı Valencia’da objektiflere dostça veda pozları verirken bu konuyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Ducati’nin çiçeği burnunda şampiyon sürücüsü: “Rossi’nin Yamaha için önemini çok iyi anlayabiliyorum. Ona yıllar boyu kazanma ve şampiyonluklar için çok iyi imkanlar verdiler ve pazarlama açısından başarılı geri dönüşler sağladılar. Yamaha gibi bir üretici için ona odaklanmaları çok normal. Fakat her sözleşme yenileme döneminde Yamaha yöneticileri ve özellikle takım direktörümüz Lin Jarvis bana her zaman çok iyi ücretler teklif ettiler. Her zaman takım arkadaşınızla iyi bir ilişki kurmanız zordur, çünkü o sizin ana rakibinizdir. Seni yenerse bir bahanen yoktur.” dedi.

Ducati’nin geçtiğimiz günlerde Bologna’da yaptığı 2017 lansmanının ardından sürücüleri Jorge Lorenzo ve Andrea Dovizioso 30 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında yapılacak sezon öncesi testler için Malezya Sepang Pisti’ne hareket edecekler.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir