Klasikler tırmanmada buluştu

Türkiye’de ilk defa düzenlenen ‘Baume & Mercier Istanbul Classic Hill Climb’, 20 Kasım’da Şile’de gerçekleşti.

İsviçreli saat üreticisi Baume & Mercier sponsorluğunda gerçekleşen organizasyonda klasik otomobillerin yanı sıra güncel süpersporlar da sahneye çıktı. 1954 model Jaguar XK 120’den 2016 model Aventador SV’ye kadar farklı yıllardan bir çok özel otomobil, organizasyona katılanlara keyifli bir hafta sonu yaşattı.

Motorsporları ve iş dünyasından bir çok ünlü ismin katıldığı organizasyonun kazananı ise 1972 model Chevrolet Noa SS ile yarışan Tufan Bolkan oldu. Bolkan’ın ardından 1988 model BMW 325ix ile yarışan Ahmet Tarhan 80 puanla ikinci, 1965 model A/C Cobra ile yarışan Cengiz Artam 75 puan ile üçüncü oldu.

Organizasyona; Serdar Bostancı Anadol A1’le, Volkan Işık Fiat Abarth Group 4’le, Kemal Gamgam Renault 5 Turbo 2 ile, Vural Ak Aventador SV ile, Aydonat Atasever Jaguar E Type ile, Can Artam Maserati Ghibli ile, Sinan Dündar Renault 5 Alpine Group 2 ile, Ahmet Öngün Alfa Romeo GTV ile, Tuna Demirayak Dodge Charger ile, Gerçek Sunman Alfa Romeo Giulia ile, İskender Atakan Lancia Delta İntegrale ile katıldı.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun yerini pekiştiren başkanı Serkan Yazıcı’nın katıldığı ödül töreniyle, podyuma 85 puan ile birinci olarak çıkan isim Tufan Bolkan’a; Baume & Mercier’in özel modellerinden Capeland Cobra Shelby saat hediye edildi.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir