Kısa kısa Cenevre özel

Ferrari yöneticisi Sergio Marchionne V6 motorlu giriş seviyesi Ferrari fikrinin halen havada olduğunu söyledi. Dino ismini taşıması düşünülen otomobilin haberini ilk kez geçen yıl almıştık fakat projenin o zamandan günümüze hiç yol almadığını Cenevre’de öğrendik.

Smart Cenevre’de Brabus Sports paketini tanıttı. Nisan’da çıkacak modelde Brabus gövde kiti ve kabin detayları yer alırken alçak süspansiyon ve jantlar da dikkat çekiyor. Ancak performans hakkında henüz bir iyileştirme gözükmüyor.

Tesla Model X ne kadar ciddiye alınıyor dersiniz? Mercedes’in ağır topları Dieter Zetsche, Thomas Weber ve Ola Kallenius bu soruyu sizi için cevaplasın.

Jaguar F-Type SVR’ın teknik verilerini içeren kataloğun internete sızmasının tamamen ‘kaza’ olduğunu söyleyen JLR SVO yöneticisi John Edwards konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Farkındalık yaratmak açısından çok iyi bir kazaydı. İnternette herkes bizi konuşuyor ve müşterilerden ciddi dönüşler oluyor.”

Daha önce Mercedes’in arge yöneticiliğini yapan Thomas Weber, firmanın otonom sürüş konusudna sınırları zorladığını fakat mevcut teknolojiden bunun ötesine geçmenin zor olduğunu söyledi. “Bir sonraki büyük adım 5G internet altyapısının ortaya çıkışıyla atılacak” diyor. “Öyle ki bilgisayarların sürücüdeki potansiyel riskleri fark etmesi dahi söz konusu.”

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir