Ken Block Yaşama Veda Etti

Özellikle çektiği drift gösterisi videolarıyla Dünya çapında kendisine bir hayran kitlesi yaratan ünlü Amerikalı yarış pilotu Ken Block, geçirdiği kar motosikleti kazasında hayatını yitirdi.

Utah’ta meydana gelen kazada kullandığı kar motosikletinin altında kalan 55 yaşındaki Ken Block’un aldığı yaralardan dolayı olay yerinde hayatını kaybettiği emniyet yetkilileri tarafından açıklandı. Kaza mahalline giden Wasatch County Şerif Ofisi tarafından medyaya yapılan açıklamada gelen ihbar üzerine olay yerine varıldığında Ken Block’un devrilen karmobil motosikletinde cansız bedenine ulaşıldığı, daha detaylı bilgilendirmenin ise Adli Tıp tarafından yapılacağı bildirildi.

Yıllardır özellikle çektiği drift videolarıyla Dünya çapında ün kazanan Ken Block, ayrıca Amerika ve Dünya Ralli Şampiyonası’nda da mücadele etmişti. Bir kez Rally America şampiyonluğu bulunan Ken Block, 2010 senesinde WRC Rally Of Turkey’de de start alarak ülkemizin parkurlarında da boy göstermişti. 55 yaşındaki Ken Block, evli ve üç çocuk babasıydı.