Jeep Avenger’a AUTOCAR İngiltere’den Ödül

Autocar Dergisi tarafından her yıl düzenlenen ve Birleşik Krallık’ta satışa sunulan en iyi yeni otomobilleri ödüllendiren “Autocar Ödülleri” kapsamında “En İyi Küçük Otomobil” dalında kazanan Jeep Avenger oldu. 

Jeep’in ilk elektrikli modeli olan Avenger, uluslararası ödüller koleksiyonuna bir yenisini daha ekledi. Birleşik Krallık’ta satışa sunulan en iyi yeni otomobilleri ödüllendiren ve Autocar Dergisi tarafından her yıl düzenlenen “Autocar Ödülleri” kapsamında 2023 Yılının  “En İyi Küçük Otomobili” ödülünün sahibi olmayı başardı. Kompakt boyutları ve teknolojik özellikleriyle Jeep’in tamamen elektrikli araçlar ürün gamına öncülük eden Avenger, deneyimli otomotiv gazetecilerinden tam puan aldı.

Jeep Avenger, kompakt boyutlarına Jeep DNA’sını taşırken; tasarım, tarz, işlevsellik ve gelişmiş teknolojik niteliklerle müşterilerin gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamayı amaçlayan bir model. Avenger, 156 HP’ye karşılık gelen 115 kW güç ve 260 Nm tork üretiyor. Avanger’daki 54 kWh kapasiteli batarya, yüksek enerji yoğunluğu ile nominal ve kullanılabilir enerji arasında bir oran sunuyor. Bu batarya, şehir döngüsünde 550 km ve WLTP döngüsünde ise 400 km menzil sağlıyor.

2024 yılına kadar Jeep ürün gamındaki en çok satan model olmasını beklenen Avenger,  Türkiye yolları ile Eylül ayında buluşacak.