Hyundai Yeni i20’nin Görsellerini Paylaştı

Hyundai, yakın zamanda yollara çıkacak yeni i20’nin fotoğraflarını paylaştı. Makyajlanan otomobilin güvenlik ve bağlantı özellikleri, B segmentine yeni bir alternatif sunmayı hedeflemiş.

Yenilenen i20’de ön tamponun şekli ve deseni sportif radyatör ızgarasıyla birleşerek kendine özgü bir görsellik oluşturuyor. Ayrıca yeniden tasarlanmış arka tampona Z şeklindeki LED stop lambaları eşlik ediyor. Hyundai i20, yeni tasarlanmış 16 ve 17 inç jantlarıyla da görüntüsünü destekleyen durumda.

i20’nin tasarımında model alçak tavan profili ve uzun dingil mesafesi sayesinde yine sportif duruşunu koruyor. Bu özellikler, hava direncini düşürerek aracın aerodinamiğini de geliştirmiş. i20, kompakt B segmenti boyutlarıyla kullanıcılarına geniş bir iç hacim sunuyor. Bunun yanı sıra arka koltuklar dik konumdayken 352 litrelik bir bagaj hacmine sahip. Arka koltuklar yatırıldığında da bu hacim 1.165 litreye kadar çıkıyor.

Hyundai ürün yelpazesine eklenen bu yeni model, sekiz gövde rengi ve isteğe bağlı siyah tavanla sunuluyor. Mevcut renklere eklenen yeni Metalik Sarı, Gri ve Meta Mavi, makyajlı i20’nin yeni özellikleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda sürücünün ve yolcuların ruh halini yeniden canlandırması için de kokpitin bazı bölümlerinde sarı renge yer verilmiş.

Yeni i20’nin üretimine 2023’ün üçüncü çeyreğinde Hyundai’nin İzmit’teki fabrikasında başlanacak ve daha sonra Avrupa ve Türkiye’de eş zamanlı olarak satışa sunulacak.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir