Hyundai i30’a ‘Fastback’ takviyesi yolda

Hyundai‘nin kompakt modeli i30’un ‘fastback’ gövdeli yeni versiyonu, testleri sırasında kameralara yakalandı.

Güney Koreli üretici, 2016 yılının sonunda ortaya çıkardığı i30 Hatchback ve geçtiğimiz hafta Cenevre’de gösterdiği i30 Vagon‘dan sonra şimdi de i30 Fastback‘i model gamına eklemeye hazırlanıyor. i30 Fastback ile hatchback ve steyşın karoser arasındaki boşluğu dolduracak.

İlk iki neslinde sadece hatchback ve steyşın gövdeyle üretilen i30, yeni karoseriyle; kompakt segmentteki sedan rakiplerine karşı elini güçlendirecek. Daha uzun kuyruk tasarımına ve camla birlikte açılan bagaj kapağına sahip olacak i30 Fastback, hem hacim anlamında hem de kullanışlılık anlamında avantajlı olacak.

Tasarım anlamında diğer kardeşlerinden çok da farklı görünmesi beklenmeyen yeni Hyundai, hem kabininde hem de kaputunun altında hatchback ve steyşın karoserle aynı özellikleri taşıyacak. 1.4 litre 140 beygirlik ve 1 litrelik 3 silindirli 120 beygir gücünde T-GDI benzinli ünitelerle yola çıkacak yeni  i30, ayrıca 1.6 dizel motorun 3 farklı güç seçeneğini de (95 bg, 109 bg, 132 bg)  kullanıcılarına sunacak.

Adaptif hız sabitleyici, şerit takip asistanı, arka çapraz trafik asistanı, kör nokta uyarı sistemi ve otonom acil fren yardımı gibi bir çok donanıma sahip olacak yeni i30 Fastback, Avrupa pazarında Hyundai için mücadele verecek.

2017 yılının 2.yarısı itibariyle duyurulması beklenen otomobilin, 2018 yılında yollara çıkması bekleniyor.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir