Hibrit BMW M’ler geliyor

BMW’nin performans otomobillerine imzasını atan M Departmanı’na göre hibrit otomobilin geleceği ve bütün üreticiler için bu durum geçerli.

M Departmanı’nın başında bulunan Dirk Hacker’a göre geleceğin yüksek performans otomobillerinin geleceği kesinlikle hibrit. Bunun sebebi sadece otomobilleri daha çevreci hale getirmek değil, aynı zamanda daha hızlı ve daha iyi tepkilere sahip kılmak.

Hacker, bir röportajında “Elektriklenme olayıyla ciddi ilgileniyoruz, bence bunun önüne geçilemez, fakat performanstaki katkısına göre değişiklik gösterebilir” cümlesini kullanarak M logolu yeşil otomobillere yeşil ışık yakmış oldu.

Aynı zamanda müşterilerinin sadece elektrikli bir otomobille de ilgilenmeyeceklerini belirten yönetici, “Yaptığımız araştırmalar ve anketler sonucunda müşterilerimizin içten yanmalı motoru olmayan bir otomobil istemediğini öğrendik. Aynı zamanda bu gelişimlerin performansa olan etkisini de bilmek istiyorlar.”

 

Bu cümleler doğrultusunda basitçe tamamen elektrikli bir BMW M otomobili görmeyeceğiz. Fakat departman, hibrit teknolojiler spor otomobillerine uygulanabilir olana dek beklemeye devam edecek.

“Hibrit uygulamalarının ağırlığa olan etkisini iyi incelememiz lazım. Vereceğimiz tavizler neler? Şu an hazır mıyız veya gelecek için yeni yapısal çözümlere yönelmemiz gerekli mi?”

2016-BMW-M4-GTS-Concept-and-Performance-Logo

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir