Fiat’tan e-Spor Hamlesi

Fiat “Assetto Corsa” simülasyon oyunu içerisine Türkiye’nin altı yıldır en çok tercih edilen modeli olan Egea ile dahil oldu.

Geçtiğimiz yıllarda TOSFED Yıldızını Arıyor, Egea Gençler Kupası ve Egea Seni Piste Çağırıyor olmak üzere üç farklı projeyi hayata geçiren Fiat, şimdi de motor sporları meraklılarını” e-spor”da buluşturmak üzere, “Fiat Dijital Turnuva”yı düzenliyor.

Fiat tarafından, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) iş birliği ile düzenlenecek olan “Assetto Corsa” simülasyonunun içerisindeki dijital turnuva, Monza’daki eleme yarışları ile başlayacak. Monza’da en iyi zamanı yapan 20 katılımcı, bu kez Imola’da gerçekleştirilecek olan final yarışında yer almaya hak kazanacak.  E-spor tutkunları, Fiat Dijital Turnuva’da, Fiat Egea’nın pist kullanımı için özel olarak tasarlanan versiyonunun modellemesi ile yarışacak.

Fiat Dijital Turnuva’ya katılmak isteyen e- spor tutkunları, 12 Şubat tarihine kadar Fiat’ın ve ayrıca Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun resmî web siteleri üzerinden başvuru gerçekleştirebilecek. Dijital turnuvanın eleme ayağı 15 ve 21 Şubat tarihleri arasında Monza’da; final ayağı ise toplamda 20 katılımcı ile 25 Şubat tarihinde, dünyanın en hızlı pistlerinden biri olan Imola’da koşulacak. Turnuvanın şampiyonu ise 25 Şubat’ta; Fiat Resmi Youtube kanalı ve sosyal medya hesaplarından bir saat sürecek canlı yayında ilan edilecek