Fiat Dördüncü Kez Otomotiv Pazar Lideri Oldu

2019 yılından bu yana Türkiye’nin en çok tercih edilen otomotiv markası olan FIAT, zirvedeki yerini koruyarak 2022 senesini de pazar lideri olarak noktaladı.

Binek Araç Pazarının da en çok tercih edilen markası olan FIAT’ın lansmanından bu yana liderliği bırakmayan modeli Egea, yedinci kez Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili oldu. FIAT aynı zamanda, Hafif Ticari Araç Pazarının önemli bölümünü oluşturan minivan sınıfındaki temsilcileri Doblò ve Fiorino ile de güçlü performansını korudu.

FIAT Marka Direktörü Altan Aytaç, “Yılı, otomotiv sektörünü küresel ölçekte etkileyen zorluklar ve belirsizliklere rağmen başarılı sonuçlarla kapattık. Hedeflerimiz paralelinde, 146 bin 435 adetlik oldukça yüksek bir satış hacmi ve yüzde 18,7’lik rekor bir pazar payı elde ettik.Dördüncü kez üst üste elde ettiğimiz toplam pazar liderliğimizin yanında, bu yıl otomobil pazarında da lideriz. Bu başarımız 2022 yılındaki neticelerin kıymetini bir kat daha arttırıyor. Markamıza olan ilginin her geçen gün artıyor oluşundan büyük memnuniyet duyuyoruz.” dedi.