En dikkat çekici Station Wagon’lar

Aile otomobili olarak yıllardır kullanılan station wagon otomobiller genellikle sportiflikten uzak olarak bilinir. Fakat bazı üreticiler station wagon modellerinde bu algıyı tamamen ortadan kaldırıyor.

Audi RS2

Doksanlı yılların en performanslı station wagon modellerinden biri olan Audi RS2’nin üretiminde Porsche’den önemli ölçüde yararlanıldı. Otomobilin birçok parçasında Porsche imzalı parçayı görmek mümkündü.

BMW E34 M5 Touring

BMW’nin hızlı lüks sedanı M5 ilk kez 1992 yılında M5 Touring modeli ile station wagon modellerine el attı. Sıralı 6 silindirli S38 motoru 3.6 litre ve 3.8 litre seçenekleri ile satışa sunulmuştu. 3.6 litre olan versiyon emisyon değerleri nedeniyle Amerika versiyonlarında tercih edilmişti.

Volvo 850 T-5R Estate

Sert çizgileri nedeniyle Avrupalı birçok rakibinden farklı tasarıma sahip olan Volvo 850 T-5R Estate modelinin 2.5 litrelik motoru 250 beygir güç üretiyordu. Otomobilin 5 kollu jantları ise birçok otomobilsever tarafından çok beğenilen jantlar arasında. BTCC’de yarışan Volvo 850 Estate bu zamana kadar pistlerde yarışan en ilginç otomobillerden biri olmayı da başardı.

Ferrari 456 Venice

Bu otomobili gördüğünüzde “Ferrari ne zaman station wagon üretti?” demeniz çok normal. Ferrari 456 Venice modeli Brunei Sultanı için Pininfarina tarafından özel üretildi. Otomobilin Brunei Sultanı’na maliyeti ise 1.5 milyon dolardı.

Mitsubishi Lancer Evolution IX Wagon

Ralli etaplarının vazgeçilmez otomobili olan Mitsubishi Lancer Evolution IX’un Japonya pazarı için 2500 adet Mitsubishi Lancer Evolution IX Wagon isimli versiyonu üretildi. Mitsubishi’nin meşhur 4G63 motoruna sahip olan bu model otomatik şanzıman opsiyonuna da sahipti.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir