Elektrikli Ampera-e Paris’te Sahneye Çıkıyor

Opel’in yeni elektrikli otomobili Ampera-e 1-16 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek Paris Otomobil Fuarı’nda meraklılarıyla buluşacak. Sıfır emisyon değeriyle çevreci kimliğini ortaya koyan Ampera-e, 360 Nm tork ve 206 bg güç üretecek. Opel mühendislerinin batarya teknolojilerinde yaptığı çalışmalarla, Ampera menzil konusunda yol kat etmiş durumda.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Ampera-e, elektrikli ulaşımın artık geniş kitlelere yayılma zamanının geldiğinin bir kanıtı” dedi ve ekledi: “Ampera-e sürdürülebilirlik ile sürüş keyfinin nasıl bir bütünlük oluşturabileceğini gösteriyor. Elektrikli motoru sürüşü keyfe dönüştürüyor.”

Ampera-e, 0’dan 50 km’ye 3,2 saniyede ulaşıyor. 80-120 km arasında ise bu süre  4,5 saniye. Ampera-e bu değerler ile neredeyse Opel’in sportif OPC modelleri kadar performans sergiliyor.

Ampera-e’nin maksimum hızı ise saatte 150 km. Ampera-e’nin batarya grubu düz şekilde otomobilin tabanına yerleştirilmiş. Bu düzen aracın içinde ferah bir yaşam alanı sunarken geniş bir bagaj kapasitesine yer sağlıyor.

cq5dam.web.1280.1280 (2) cq5dam.web.1280.1280 (1)

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir