EICMA’da kimler sahne aldı?

EICMA fuarı yine tüm yeniliklerle motosiklet tutkunlarını büyüleyen bir gösteri halinde geçti. Honda Türkiye’nin davetlisi olarak katıldığımız bu fuarda Honda, tamamen yeni iki modeli ve kapsamlı bir şekilde güncellenen altı faklı modelini ilk kez görücüye çıkardı.

Honda Türkiye Motosiklet Satış ve Pazarlama Müdürü Bülent Kılıçer “ EICMA her yıl olduğu gibi bu yıl da motosiklet pazarının nabzını tutmaya devam ediyor” dedi. “Honda 2017 yeni ürün gamı bizleri çok heyecanlandırdı. Uzun zamandır supersport tutkunlarının beklediği CBR1000RR Fireblade ilk kez bu fuarda sergilendi ve gördüğü beğeni ve takdir Türk kullanıcılarının aynı ilgiyi göstereceklerine dair inancımızı kuvvetlendirdi. Bunun yanı sıra ürün gamımıza tamamen yeni gelen CRF250 Rally modeli ise gerek yeni tasarımı ve konsepti, gerek ise performansı ve sürüş kabiliyeti ile beklentilerimizi üst seviyeye çıkardı. Yenilenen 650cc serisi ve yeni eklenen renk seçenekleri ile göz dolduran Honda standının gördüğü büyük ilgi, 2017 yılının Honda için oldukça başarılı geçeceğine dair hem bayilerimizin hem de bizim inancımızı kuvvetlendirdi” dedi.

Türkiye’de yüzde 18’lik pazar payına sahip Honda’nın fuar yıldızı CBR1000RR Fireblade idi.

Yüzde 90 oranında yenilenen 1000RR’ın ağırlığı 15 kg düşürüldü ve gücü 8 kW daha arttı. Bu sayede güç/ağırlık oranı %14 geliştirilerek Fireblade için şimdiye kadarki en iyi seviyeye ulaştı. Aynı zamanda Honda Seçilebilir Tork Kontrolü, Seçilebilir Motor Freni, yeni ABS, Sürüş Modu Seçim Sistemi ve Güç Seçici, Showa süspansiyon ve RC213V-S MotoGP’den türetilen teknolojiyle donatıldı.

Yeni CRF2015L ve CRF250 Rally de fuarın diğer yıldızlarıydı. 2017 yılında gelen yeniliklerin başında Euro 4 normlarına uyumluluk, revize edilmiş emme ve egzoz sistemi sayesinde gelen daha çok tork ve güç, yeni tasarım, takometreyle yakıt göstergesi bulunduran yeni dijital panel ve açılır/kapanır ABS sayılabilir.

Uzun hareket süspansiyonu, geniş diskli ABS frenleri, CRF450 RALLY’den esinlenilen gövdesinin hava koşullarına karşı mükemmel koruması ve 10 litre yakıt deposu sayesinde etkileyici sürüş menzili ile CRF ailesine yeni katılan CRF250 RALLY hafta sonu maceraları, uzun mesafeli turlar veya günlük işe gidiş geliş için tasarlanmış.

Honda’nın grenajsız, dört silindirli orta ağırlık sınıfındaki yeni modeli CB650F, 3 kW’lik azami güç ve tok endüksiyon sesinin yanı sıra Showa Çift Eğimli Supaplı ön çatala ve revize edilmiş Nissin fren kaliperlerine sahip oldu.

Tüm bu yeni modeller ile Honda’nın Pazar payını artıracak olması kaçınılmaz hale geldi.

YAZI: BURAK ERTEM / MİLANO

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir