Egea Ailesi’ne Yeni Üye: Cross Wagon

Fiat Egea’nın en yeni modeli  “Cross Wagon” Ocak ayında satışa çıkıyor.

Egea model ailesine yeni bir üye daha eklendi. Son 6 yıldır ülkemizin en çok tercih edilen model ailesi, beşinci gövde tipi olan “Egea Cross Wagon”un da aileye katılmasıyla birlikte otomobil müşterilerinin beklentilerini daha geniş bir yelpazede karşılayacak.

Konuyla ilgili görüş veren Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç,  “2022 yılına hızlı bir giriş yapıyor ve ailenin diğer üyeleri gibi Tofaş’ta geliştirilerek üretilen Egea Cross Wagon ile müşterilerimizi yine çok beğenileceğine inandığımız bir modelle buluşturuyoruz. En ileri sürüş teknolojileri ile donatılmış, tasarım ve fonksiyonellikten ödün vermeyen Egea Ailesi sunduğu fiyat / fayda dengesiyle çok iddialı ve 6 senedir müşterilerin birinci tercihi olmaya devam ediyor. Pazarın güçlü oyuncusu Egea Sedan’ın haricinde; Hatchback modelimiz segmentindeki başarısını korurken, Station Wagon modelimiz yüzde 86’lık bir payla segmentini domine ediyor. Geçtiğimiz sene tüketiciyle buluşturduğumuz Egea Cross da diğer aile üyeleri gibi çok sevildi ve pazara sunulduğu yıl yaklaşık 20 bin adetlik satış rakamına ulaştı. Türkiye otomotiv tarihinin en başarılı modellerinden biri olan Egea’nın, lansmanından bu yana 345 bin adedi geçen toplam satış rakamı da model ailesinin gücünü yansıtıyor. Sadece 2021 yılında pazarda 71 bin adedin üzerinde satış rakamına ulaşan Egea Ailesi’nin yepyeni üyesi Cross Wagon’un kendi segmentini yaratacağına ve model ailesini daha da güçlendireceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Cross Wagon, Lounge donanım seviyesi ile tercih edilebiliyor.  550 litrelik bagaj kapasitesine sahip olan Egea Cross Wagon’un yerden yüksekliği süspansiyon yapısı, jant ve lastik ölçüleriyle Station Wagon gövde tipine göre 35 mm daha yüksek.  Egea Cross’ta olduğu gibi otomobilin crossover detayları çamurlukların etrafındaki gövde kaplamaları ile başlayarak yanlarda ve ön tarafta da devam ediyor. Cross’da bulunan ön ve arka tampon, yan marşpiyeller, 17 inç elmas kesim jantları ve tavan rayları da yine bu station wagon modelinde de yer alıyor.

Fiat Showroom’larında Ocak ayının sonunda yerlerini alacak Egea Cross Wagon’lar, online satış  kanalı https://online.fiat.com.tr/ üzerinden 11- 31 Ocak tarihleri arasındaki ön satış dönemi boyunca, 419 bin 900 bin TL’den başlayan kampanyalı fiyatla satışa sunulacak.