Ege Rallisi’nin kazananı Orhan Avcıoğlu

Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından bu yıl 27. kez Saygılı Rulman ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Ege Rallisi, TOK Sport WRT adına Ford Fiesta R5 otomobili ile yarışan Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ekibinin liderliği ile noktalandı. BC Vision Motorsport takımı adına; Skoda Fabia R5 otomobili ile mücadele eden Burak Çukurova-Vedat Bostancı ekibinin ikinci sırada tamamladığı yarışın üçüncüsü ise Neo Motorspor adına Peugeot 208 T16 R5 otomobili ile yarışan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi oldu.

Ford Fiesta R2T ile yarışan Ümitcan Özdemir-Batuhan Memişyazıcı ekibinin ‘en hızlı iki çeker’ ve sınıf 4 birincisi olarak tamamladığı rallide; sınıf 3’de Renault Clio Ragnotti ile yarışan Hakan Ertarman-Yunus Emre Bol, sınıf 1’de Citröen C2 ile mücadele eden Alptekin Işıkalp-Selin Özgür ve Sınıf N’de Neo Motorspor adına Mitsubishi Lancer EVO IX ile yarışan Adil Küçüksarı-Kerim Tar ekibi birinciliklerin sahibi oldular. Rallinin kadın pilotlar birincisi BC Vision Motorsport takımından Burcu Çetinkaya Bucak olurken, kadın co-pilotlar birinciliğini Osman Uğur ile yarışan Tuğba Bora elde etti.

35 yaş üstü ralli otomobillerine açık ‘historic’ klasmanında ise Parkur Racing takımından Burak Türkkan-Onur Aslan ikilisi Ford Escort MK2 ile birinciliğe ulaşırken, Kategori 1 birincisi Murat 131 ile yarışan Levent Gür-Oytun Albayrak oldular.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir