Ralli sezonu İzmir’de açılıyor

1989 yılında İzmir’de kurulan Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından 1990 yılından bu yana aralıksız olarak düzenlenen Ege Rallisi, bu yıl 27. kez Saygılı Rulman ana sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

Rallide geleneksel sezon açılışı olan ralli, bu yıl 21 Nisan Cuma akşamı Bornova merkezde yer alan Aşık Veysel Parkı‘nda yer alan amfi tiyatroda gerçekleştirilecek ücretsiz Fatma Turgut konseri ve eş zamanlı yapılacak start seremonisi ile başlayacak. 22 Nisan Cumartesi günü 13.30’da Bornova‘dan verilecek start ile başlayacak rallinin ilk gününde ekipler Manisa’ya yönelerek, 21 kilometre uzunluğundaki Spil etabını geçecekler ve ardından Beşpınar etabı ile Kemalpaşa’ya inerek günü ÜlküPark pistindeki çift kalkışlı seyirci etabı ile noktalayacaklar. Pazar sabahı 08.00’den itibaren Kemalpaşa bölgesinde yer alan Bayramlı, Çınardibi ve Bayındır etaplarını ikişer kez kat edecek olan ekipler,RedBull.com Power Stage‘in ardından saat 18.00’den itibaren de Kemalpaşa merkezdeki finiş seremonisinde ödüllerine kavuşacaklar.

EOSK Başkanı Ömer Yüce İzmir’de gelenekselleşen 27’inci Ege Rallisi için özel bir çalışma yürütüldüğünü belirterek ralliyi yeni parkuruyla sporseverlere ulaştıracaklarını söyledi. Önceki yıllarda Seferihisar ve çevresinde yer alan parkurun şehrin ulaşılabilir noktalarında sürprizlerle koşulacağını ifade eden Yüce, otomobil sporlarının İzmir’in kalbine ineceğini ifade etti. Yüce “Ege Rallisi 2017 farklı bambaşka bir parkurda başlayacak. Ezber bozacağız. Sporcu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Genel detayları hepinizle paylaşacağız en kısa süre içinde” ifadelerini kullandı. Ege Rallisi’nin her yıl olduğu gibi bu yıl da sezonun açılış yarışı olduğunu ifade eden TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı “Biz bir taşla üç kuş vurma hesabındayız. Ege Rallisi benim en sevdiğim yarışlardan bir tanesidir. Bu sene parkurları değişti. Herkesi yarışlara bu aslanları seyretmeye davet ediyorum. Eğer hepimiz bir olursak bu spor çok daha ilerilere gidecek” dedi.

Ralli kariyerinde iki kez Ege Rallisi birinciliği yaşayan sporcu Burak Çukurova İzmir parkurunun kendisi için her zaman özel bir yer taşıdığını söyledi.  Çukurova “İzmir her zaman bizim için özel oldu. Benim 17. İzmir rallim bu. Etaplarıyla ortamıyla sezonun ilk yarışı olmasıyla benim için yeri hep farklı oldu. Organizasyonda değişik etapların olması bize ayrıca değişik bir heyecan da veriyor. Bu sezon en heyecanlı ve zor yarışı olacağını düşünüyorum” diye konuştu. 27. Ege Rallisi’nde parkuru deneyimleyecek olan ralli şampiyon sporcusu Yağız Avcı “Klasik Ege rallisi parkuru zaten çok sevdiğim bir parkurdu. Bu sene yeni parkur düzenlenmesi dolayısıyla çok heyecanlıyım tabi ki. Biz de programımızı oluşturduğumuz takdirde detayları öğrenmek istiyoruz. Herkese başarılar diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkürler” açıklamasını yaptı.

 

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir