Citröen sabredemedi; CXperience Concept duyuruldu

Citröen; Paris Motor Show’a günler kala, yeni konsept modeli CXperience’i duyurdu. Daha önce hakkında çeşitli spekülasyonlar olan modelin Paris’te ortaya çıkması bekleniyordu. Fakat Citröen erken davranarak , 1 Ekim’de başlayacak olan etkinlikten önce konsept modelinin fotoğraf ve videolarını yayınladı.

Citröen tarafından yapılan açıklamaya göre; marka, tasarım konusundaki bilgi ve tecrübesini, lüks sınıf için hazırlanan geniş hacimli konsept modeliyle kanıtlamak istiyor.

4.85 metre uzunluğunda, 2 metre genişliğinde ve 1.37 metre yüksekliğindeki konsept model CXperience; 3 metrelik dingil mesafesinden kaynaklanan alışılagelmişin dışındaki tasarımıyla ve radikal çizgisiyle oldukça çarpıcı gözüküyor. Gücünü benzin-elektrik kırması hibrit üniteden alması beklenen konsept modelin, 250 ile 300 beygir arasında bir güce sahip olacağı tahmin ediliyor. Sadece elektrik gücünü kullanarak 60 kilometre yol alan araç, 8 ileri otomatik şanzımana sahip olacak. Model ayrıca inovatif süspansiyon sistemi ile de ilgi çekecek.

Aracın dışı kadar içi de Citröen’in radikal tasarım anlayışından nasibini alıyor. Premium materyallerle şekillenen ve keskin çizgilere sahip özgün iç tasarımı; 16/3 formatındaki,19 inçlik dev ekran süslüyor. ‘Suicide doors’ olarak bilinen, ters açılan kapılarla donatılmış CXperience, ayrıca B sütunu kullanmıyor.

Fotoğraf ve videosunu da aşağıda bulabileceğiniz konsept modelin, Ekim ayındaki Paris Motor Show’da kendini göstermesi bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir