Citroen C3 Aircross Yenilendi

Citroen yakında Avrupa’da satışa sunulacak olan yeni C3 Aircross ile ilgili ilk görselleri medyaya yayınladı.

Radikal bir değişime uğrayan yeni C3 Aircross, rekabetçi olan segmentindeki konumunu güçlendirmek amacıyla yeni bir tarz ile mücadeleye hazırlanıyor. Daha kaslı çizgilere sahip olan otomobil, 4,39 metre uzunluğa sahip. C3 Aircross, yeni versiyonunda daha geniş bir kabin ve bu segmentte bir ilk olarak belirli pazarlarda 7 koltuklu seçenek de sunacağını açıkladı.

İçten yanmalı motorlara ek olarak hibrit ve tamamen elektrikli versiyonlarla yollara çıkacak olan yeni  C3 Aircross, Fransız markanın B segmentindeki hamlesinin devamını niteliğinde. C3 ile aynı tasarım dilini paylaşan yeni araçta donanım seviyesinin de müşterilerin tüm beklentilerinin karşılanmasına yönelik olduğu belirtildi.

Citroen, B-SUV segmentine C3 Picasso ile girdi. Aslında o yıllarda gerçek anlamda bir B-SUV sınıfı olmamasına rağmen Citroen, yenilikçi bir yaklaşımla “sihirli kutu” karakterine sahip işlevsel bir araçla yükseltilmiş sürüş pozisyonu ve geniş iç mekana sahip bir model sunmuştu. Daha sonra 2017 yılında Aircross ile buna bir maceracının kodlarını ekleyerek yine pratiklik özelliklerini koruyan C3 Aircross ortaya çıktı. Fransız marka, bugüne gelindiğinde ise ailelerin beklentilerini karşılamak üzere tasarlanan yeni C3 Aircross’u 2024 yılının ortalarında tanıtacak.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir