Chery’den Menzil Atağı

Çinli otomotiv üreticisi Chery, yeni ARRIZO 8 PHEV modelindeki hibrit teknolojisi sayesinde 1400 kilometreden fazla menzil sunacağını açıkladı.

Chery, üçlü lityum batarya paketlerini, akıllı şarj çözümlerini ve diğer teknolojileri içerisinde barındıran bu yeni teknolojiyle kullanıcılara yüksek verimlilik, akıcı sürüş, güvenlik ve enerji tasarrufu eşliğinde kaliteli bir sürüş deneyimi sağlamayı amaçlıyor. 1,5 T motor ve iki adet elektromotor olmak üzere üç motordan oluşan şarj edilebilir hibrit sistem, 9 çalışma modu ve 11 vites kombinasyonuna sahip. Bu teknolojilerle donatılan ARRIZO 8 PHEV, tamamen elektrikli sürüşle 100 kilometrenin üzerinde menzil sunuyor.

Araç, 1400 kilometrenin üzerindeki toplam menziliyle de sınıfının en iyi değerine imzasını atıyor diyebiliriz. Sistemin  yapısı ARRIZO 8 PHEV’in şarj sürecinde de kendini belli ediyor. Aracın bataryası, yüzde 30’dan yüzde 80’e kadar sadece 19 dakikada (25 santigrat derecenin altında) şarj oluyor. Chery ARIZZO 8 PHEV’in WLTC normuna göre 100 kilometredeki ortalama tüketimi ise sadece 4,2 litre olarak açıklandı.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir