CFTT’nin ERC serüveni başladı

 

2017 yılında gözünü Avrupa’ya çeviren Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan Portekiz Azor Adaları Rallisi’ni 5. sırada tamamladı. Atlantik Okyanusu’nun ortasında değişken hava koşullarında gerçekleşen 3 günlük yarışta 14 ülkeden 60 yarışmacı toplam 210 km’lik toprak zeminde mücadele ettiler. Sadece 36 ekibin tamamladığı rallide Murat Bostancı yarışın ilk gününde yoldan çıkarak aldığı hasar sonucu zaman kaybederek genel klasmanda 43. sıraya kadar geriledi. Gün sonunda CFTT mekanikleri tarafından onarılan Ford Fiesta R5 yarış otomobiliyle Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi yarış sonunda genel klasmanda 17. sıraya kadar yükseldi. Takımın diğer genç ekibi Buğra Banaz – Burak Erdener ikilisi ise yarışın ikinci günü bir kayaya çarparak zaman kaybetse de 27 yaş altı gençler kategorisinde ralliyi 5. sırada tamamlayarak şampiyonaya puan aldılar.

Castrol Ford Team Türkiye’nin takım direktörü Serdar Bostancı, yarışla ilgili yaptığı değerlendirmede: “Sanıyorum takım olarak tarihimizdeki en zorlu mücadeleyi içeren yarışlardan birini yaptık. Atlantik okyanusunun ortasındaki bir adada geçen bu yarışta hiç tanımadığımız doğa ve yol koşulları hem sürücülerimizi hem de araçlarımızın sınırlarını çok zorladı. Bu koşullar altında her iki aracımızın da yarışı bitirmiş olmaları bizim için büyük avantaj, bu sayede çok zorlu bir yarıştan puanla dönerek Avrupa Ralli Şampiyonası’na ve sezona iyi bir başlangıç yaptık. Avrupa Ralli Şampiyonası’nda ülkemizi ve sponsorlarımızı başarıyla temsil etmek ve bayrağımızı Avrupa’da dalgalandırmak için takım olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Portekiz Azor Adaları Rallisi sonrası Avrupa Ralli Şampiyonası’ndaki takımların puan durumu şöyle oldu:

1. Opel Junior Team – Almanya 40

2. Sports Racing Technologies – Letonya 33

3. ACCR Czech Team – Çek Cumhuriyeti 26

4. Peugeot Rally Academy – İspanya 25

5. Castrol Ford Team Türkiye – Türkiye 18

6. Sport & You – Portekiz 12

7. BP Ultimate Vodafone – Skoda Portekiz 10

8. Neiksans Rally Sport – Rusya Federasyonu 10

9. Rally / Autoacoreana Racing Portekiz 8

10. C-Rally – Polonya 4

11. Lotos Rally Team – Polonya 2

Castrol Ford Team Türkiye’nin Avrupa Ralli Şampiyonası programı 4 Mayıs tarihinde koşulacak İspanya Kanarya Adaları Rallisi ile devam edecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir