Castrol Ford Team Türkiye yeni maceraya hazır

 

Resmi fabrika takımı olarak kurulduğu 1998 yılından bu yana sportif faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüp yurt içi ve yurt dışında çok sayıda projeye imza atan Castrol Ford Team Türkiye, 2017 yılında gözünü Avrupa’ya çevirdi. 2017 planlarını internet üzerinden yaptığı canlı yayınla duyuran ekip, iki yıllık bir program kapsamında Avrupa Ralli Şampiyonası’nda başarı arayacak. 2011 yılından bu yana kazandığı 6 markalar şampiyonluğu yanında 4 defa pilotlar, 4 defa co-pilotlar, 5 defa gençler ve 3 defa da iki çeker araçlar ralli şampiyonluğu unvanı kazanan takım, 2017 sezonundan itibaren Avrupa Ralli şampiyonluğunu kazanmak için yola çıkıyor. Nisan ayında başlayıp Ekim ayında sonra erecek olan Avrupa Ralli Şampiyonası dördü toprak dördü asfalt toplam sekiz yarıştan oluşuyor.

Castrol Ford Team Türkiye’nin takım direktörü Serdar Bostancı, ekibinin 2017 planlarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Uzun süredir hazırlık yaptığımız Avrupa Ralli Şampiyonası maceramız başlamak üzere ve bundan dolayı çok heyecanlıyız. Diğer taraftan ekip olarak son derece iyi hazırlandık. Hem dört çeker hem de önden çekişli araçlar sınıfında yarışan az sayıda takımdan biriyiz. Ford Fiesta R5 ve R2T ralli araçlarımızın ve güçlü sponsorlarla desteklenen takımımızın şampiyonadaki rekabet gücüne inanıyoruz. Şansımız bol olsun.” Takımın birinci pilotu Murat Bostancı ise 2017 sezonu için, “Geçen sezon önden çekişli Ford Fiesta ralli aracımızla tüm şampiyonayı yapmış olmanın bize avantaj sağlayacağına inanıyoruz. Bu sene dört tekerlekten çekişli Fiesta R5 ile çok daha iddialıyız. İlk iki yarışta şampiyonaya ısınmaya gayret edeceğiz. Üçüncü yarış olan Yunanistan Rallisi ile beraber atağa kalkabileceğimizi düşünüyorum” dedi. Avrupa Ralli Şampiyonası’nın gençler kategorisinde yarışan tek Türk sürücüsü Buğra Banaz ise 2017 yılında takımı adına Türk bayrağını taşımaktan gurur duyduğunu belirterek, “Bu yıl Avrupa şampiyonasında ‘Gençler’ kategorisine özel bir önem verildiğini görüyoruz. Bu ortamda Türkiye’yi temsil eden bir takımın üyesi olmak büyük bir ayrıcalık” diye konuştu.

1998 yılında kurulmuş olan Castrol Ford Team Türkiye, milli sporcular Murat Bostancı & Onur Vatansever (Ford Fiesta R5) ve Buğra Banaz & Burak Erdener (Fiesta R2T) ikilileri ile 2017 Avrupa Ralli Şampiyonası’nda aşağıdaki yarışlara katılarak Türkiye’yi temsil edecek:

1- Azores Havayolları Rallisi – 30 Mart-1 Nisan

2- El Corte Ingles Rallisi – 4-6 Mayıs 

3- Acropolis Rallisi – 2-4 Haziran

4- Kıbrıs Rallisi – 16-18 Temmuz

5- Polonya Rallisi – 3-5 Ağustos

6- Barum Rallisi – 25-27 Ağustos

7- Roma Rallisi – 15-17 Eylül

8- Liepaja Rallisi  – 6-8 Ekim

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir