Castrol Ford Team Türkiye WRC Akropol Rallisi’nde Start Alıyor

Castrol Ford Team Türkiye ekibinin genç pilotu Ali Türkkan ile co-pilotu Burak Erdener, Estonya ve Finlandiya rallilerinin ardından 7-10 Eylül tarihleri arasında Yunanistan’ın Atina şehrinden start alacak olan Akropol Rallisi’nde WRC3 kategorisinde mücadele edecekler.

Castrol Ford Team Türkiye, Formula 1’den sonraki en prestijli şampiyonalardan biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın (World Rally Championship-WRC) Yunanistan ayağı olan Akropol Rallisi’nde WRC3 kategorisinde mücadelesine devam ediyor. Genç pilot Ali Türkkan ve co-pilotu Burak Erdener, Avrupa’nın en zorlu rallilerinden biri olarak gösterilen Akropol Rallisi’nde, 307.9 km’lik 15’i özel etap olmak üzere toplamda 1235,1 km’yi toprak zeminde geçerek takımlar şampiyonasındaki yerini güçlendirmeyi ve Dünya Şampiyonası’nı WRC3 kategorisinde üst sıralarda kapatmayı hedefliyor. 

Ford Fiesta Rally3 araçlarıyla bu sezon WRC’ye başlangıç yapan pilot Ali Türkkan ve co-pilot Burak Erdener, Haziran ayında gerçekleşen İtalya Rallisi’ni WRC3 kategorisinde 3. sırada tamamlayarak  Dünya Şampiyonası’nın ilk yarışında podyuma çıkmışlardı. Ekip, Temmuz ayında şampiyonanın ikinci etabı olan Estonya’da ise hızlı toprak etaplardan oluşan bir ülkede yarıştı. Türkkan ilk kez böyle bir coğrafyada ralli startını almasına karşılık etaplar boyunca istikrarlı bir performans sergiledi ve ekip yarışı WRC3 kategorisinde dördüncü sırada tamamladı. Akropol Rallisi’nde hem rakiplerine hem de araziye karşı yarışacak olan ikili ay yıldızlı bayrağımızı en iyi şekilde temsil etmek için uğraş verecekler.