Castrol Ford Team Türkiye, Kanarya Adaları Rallisi’nden başarıyla döndü

Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Şampiyonası’nın bu sezondaki ikinci yarışını 4-6 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen Kanarya Adaları Rallisi ile tamamladı. Castrol Ford Team Türkiye, 2017 sezonunun ilk asfalt rallisinde yarışan her iki ekibinin de bitiş çizgisine ulaşmasıyla takımlar şampiyonluğunda 4.’lüğe tırmandı.

2016 sezonunda bu yarışta iki çeker sınıfında Fiesta R2T ile yer alan takım, 2017 yılında yarışan Murat Bostancı & Onur Vatansever ikilisi ve Fiesta R5 araçları ile dört çeker sınıfında rekabet seviyesini arttırarak yerini aldı. Takımın bu seneki diğer bir kozu olan Türkiye Gençler Şampiyonu Buğra Banaz ise Fiesta R2T ile Avrupa Ralli Şampiyonası 27 yaş altı gençler sınıfında Kanarya Adaları Rallisi’nde ikinci yarışını bitirdi. 

Avrupa Ralli Şampiyonası’nda sezonun üçüncü yarışı, toprak etapları ile yıllarca Dünya Ralli Şampiyonası’na ev sahipliği yapmış 2-4 Haziran tarihlerinde Akropol Rallisi ile devam edecek. 2016 yılında Castrol Ford Team Türkiye adına Murat Bostancı & Onur Vatansever ikilisi iki çeker sınıfında Akropol Rallisi’ni kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

İspanya’daki Kanarya Adaları Rallisi’nden sonra Avrupa Ralli Şampiyonası’ndaki takımların puan durumu şöyle oldu:

1. Opel Junior Team – Almanya 69

2. Sports Racing Technologies – Letonya 41

3. Peugeot Rally Academy – İspanya 39

4. Castrol Ford Team Türkiye – Türkiye 28

5. ACCR Czech Team – Çek Cumhuriyeti 28

6. Russian Motorsport Performance – Rusya 25

7. Lotos Rally Team – Polonya 20

8. ADAC Opel Rally Junior Team 18

9. RMC Motorsport – İspanya 16

10. Auto Laca Competicion – İspanya 15

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir