BMW M2’ye estetik operasyon

BMW M Departmanı'nın 2015 yılının son aylarında oyuna dahil ettiği, en küçük üyesi M2 makyaj tazelemeye hazırlanıyor. 

BMW'nin ateşli ufaklığı M2, henüz piyasaya çıkmasının üstünden 2 yıl bile geçmeden estetik operasyona alınıyor. Kısmi kamuflajlı haliyle kameralara yakalanan M2, ufak değişikliklerle yenilenmiş olarak yoluna devam edecek.

M2'nin kamuflajla özenle saklanan yerleri; ön kısmı, stopları ve egzoz difüzörünün küçük bir kısmı olarak dikkat çekiyor. Güncelleme operasyonunun da bu bölgelere bakarak en büyük izlerinin ön tamponda ve far grubunda yaşanacağını söylememiz yanlış olmaz. Son dönemde yenilenme operasyonuna maruz kalan diğer BMW modellerinden tanıdığımız oktagonal forma sahip yeni LED farlarala ve LED stoplarla donatılması beklenen yeni BMW M2, ön tamponda daha verimli bir hava girişi stratejisine uygun tasarıma kavuşacak. 

Güncelleme operasyonundan etkilenmesi muhtemel diğer bir başlık ise M2'nin frenleri. Prototip modelde kullanılan; dikkatli bakıldığında anlaşılabilecek yeni fren diskleri ve kaliperler, BMW M2'nin fren gücünde ciddi bir artış olacağınız habercisi. Yeni tampon tasarımıyla da aynı zamanda frenlerin daha iyi soğutulması sağlanacak.

Mevcut modelde N55 kodlu çift turbolu üniteyi kullanan M2'nin; 2019 yılında 2. nesili duyurulana kadar makyajla, yeni M140i ve M240i modellerinden de tanıdığımız B58 kodlu yeni üniteye geçiş yapması bekleniyor. Eski ünitenin geliştirilmiş bir versiyonu olan B58, sıralı 6 silindiriyle 370 beygir güç – 590 Nm tork değeri sunacak ve 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanın işbirliğiyle M2'yi 4.3 saniyede 0'dan 100 km/s hıza taşıyacak. Yeni BMW M2'nin ayrıca opsiyonel olarak xDrive dört tekerlekten çekiş sistemini de sunması bekleniyor.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir